LGP w Klingenthal: Piotr Żyła na podium, Dawid Kubacki triumfatorem cyklu!

dawid kubacki
twoje-podhale.pl

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Słoweniec Anze Lanisek zwyciężył ostatnie zawody tegorocznego cyklu Letniej Grand Prix rozgrywane w Niemieckim Klingenthal. Drugie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła. Zwycięzcą LGP został Dawid Kubacki.

Zawodnicy mieli ciężkie warunki pogodowe. Przez opady deszczu i bardzo silny wiatr, start zawodów opóźnił się o godzinę. Na szczęście udało rozegrać się 1 rundę. Anze Lanisek aby wygrać uzyskał 137,6 pkt. po skoku na 139,5 m. Rekord skoczni uzyskał Marius Lindvik, ale przez słabsze noty przegrał o punkt. Piotr Żyła skoczył 135 m. co pozwoliło mu stanąć na podium z rezultatem 135,6 pkt.

Dawid Kubacki był 5. (131,5 pkt.), 7. Jakub Wolny (129 pkt), 13. Klemens Murańka (119,2 pkt), 14. Maciej Kot (119,1 pkt.), 25. Kamil Stoch (102 pkt.), 26. Stefan Hula (100,9 pkt.).