Lechia Gdańsk z Pucharem Polski!

Lechia Gdańsk

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Cóż to był za mecz! O tym kto w tym sezonie wzniósł trofeum za zwycięstwo w walce o Puchar Polski zadecydowała zwariowana końcówka. Artur Sobiecha w 96. minucie zdobył kluczowego gola, dzięki któremu Lechia Gdańska pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 w finałowym starciu Totolotek Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie.

W mecz lepiej weszli podopieczni Ireneusza Mamrota, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stosowali wysoki pressing. Piłkarze z Białegostoku nie wykorzystywali wypracowanej przewagi strzelając na bramkę rywali, a Zlatan Alomerović nie miał dużo pracy. Rywale z Gdańska posiłkowali się głównie na kontratatakch. Najgroźniejszą sytuacją było dośrodkowanie z prawego skrzydła Flavio Paixao, kiedy piłka trafiła między bramkarza i obrońców, ale sytuację uratował Kadlec. Pozostałe akcje w defensywie miały miejsce już pod bramką Lechii.

,,Jaga” miała sporo szans, ale także szczęście jej dziś nie sprzyjało. Przed przerwą błąd popełnił Alomerović, który wybiegł przed pole karne. Szybko zorientował się Patryk Klimala, który popędził na bramkę rywali, lecz w ostatniej chwili został powstrzymany przez Błażeja Augustyna. Podopieczni Piotra Stokowca znacznie lepiej zagrali w drugiej połowie, ale wciąż skutecznych sytuacji pod bramka Mariana Kelemena było jak na lekarstwo. Stałe fragmenty gry świetnie wykonywał Filip Mladenović, jednak czujna defensywa rywali nie pozwoliła na strzelenie bramki.

Szkoleniowiec Lechii dwoił się i troił by znaleźć sposób na pokonanie rywala, po czym na boisku pojawił się Artur Sobiech. Jego wejście początkowo nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, gdyż to Jagiellonia częściej atakowała. Najlepszą sytuacją dla piłkarzy z Białegostoku był strzał Guilherme z pola karnego, jednak piłkę wybił bramkarz. Jagiellonia walczyła, a to Lechia jako pierwsza zdobyła bramkę. Kibice zaczęli już świętować zwycięstwo Lechii po strzale Paixao, jednak po interwencji VAR arbiter gola nie uznał. Jeden z zawodników Jagiellonii był na spalonym, więc akcja rozpoczęła się od środka. W ostatnich sekundach fatalny błąd defensywy Jagiellonii wykorzystał Sobiech, który zapewnił Lechii Gdańsk Puchar Polski w sezonie 2018/2019.

• Źródło: własne