Wyścig Paryż-Nicea: Dylan Groenewegen zwycięzcą drugiego etapu, Michał Kwiatkowski w czołówce

Michał Kwiatkowski

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Holender Dylan Groenewegen wygrał 2. etap Francuskiego wyścigu Paryż-Nicea, czyli jazdę 163,5 km. z Les Breviaires do Bellegarde. Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski zajął 5. miejsce.

Na dzisiejszym odcinku panowały trudne warunki. Kolarze podzielili się na kilka grup, na szczęście Kwiato zdołał dojść czołówkę. Zwyciężył po sprinterskim finiszu Dylan Groenewegen, a za nim dojechali Hiszpan Ivan Garcia i Belg Philippe Gilbert. W czołowej grupie na 5. miejscu finiszował Michał Kwiatkowski. Paweł Poljański był 34. ze stratą 5 sekund.

W klasyfikacji generalnej Groenewegen ma 12 sekund przewagi nad 2. Kwiatkowskim. Trzeci jest Hiszpan Luis Leon Sanchez. Poljański zajmuje 47. lokatę.

W klasyfikacji punktowej Groenewegen prowadzi z przewagą 16 sekund nad Kwiatkowskim i 18 nad Sanchezem.

Liderem klasyfikacji młodzieżowej jest Kolumbijczyk Egan Bernal, a Górskiej Francuz Damien Gaudin.

Wśród drużyn najlepszy jest Holenderski Team Jumbo-Visma. CCC Team jest na ostatnim 23. miejscu.