Zawody PŚ w Pyeongchang: Ester Ledecka i Zan Kosir najlepsi, Polacy odpadli w 1/8 finału

ledecka ester

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Czeszka Ester Ledecka i Słoweniec Zan Kosir zwyciężyli zawody slalomu giganta równoległego w Południowokoreańskim Pyeongchang, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. Przez eliminacje przebrnęli Aleksandr Król i Oskar Kwiatkowski, ale odpadli w 1. wyścigu systemem pucharowym.

Rywalką Aleksandry Król w 1/8 finału była Słowenka Gloria Kotnik. Nasza zawodniczka przegrała rywalizację i została sklasyfikowana na 13. miejscu. W finale Ester Ledecka pokonała Niemkę Selinę Joerg. Brąz wywalczyła Austriaczka Sabine Schoeffmann.

O pechu może mówić Oskar Kwiatkowski. W 1/8 finału przyszło mu mierzyć się z Zanem Kosirem. Polak przegrał wyścig i zajął 15. pozycję. Słoweniec wygrał zawody, w finale pokonując Austriaka Lukasa Mathiesa. Na podium znalazł się też inny Austriak Andreas Prommegger.