MŚ w Are: Petra Vlhova najlepsza na świecie, Maryna Gąsienica-Daniel poza trzydziestką

vlhova petra
wikipedia.org

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Słowaczka Petra Vlhova zdobyła złoty medal w slalomie gigancie, podczas alpejskich Mistrzostw Świata odbywających się w Szwedzkim Are. Medale zdobyły również Niemka Viktoria Rebensburg i Amerykanka Mikaela Shiffrin. Jedyna Polka Maryna Gąsienica-Daniel znalazła się za najlepszą trzydziestką.

Zawody otworzyła Norweżka Ragnhild Mowinckel z czasem 1:01.28 min. Dało jej to 3. pozycję. Prowadziła lepsza o 0.37 sek. Niemka Viktoria Rebensburg. Za jej plecami znajdowała się Słowaczka Petra Vlhova.

Słabo spisała się Maryna Gąsienica-Daniel. Straciła do prowadzącej Niemki aż 3.43 sek. i zajęła po 1. przejeździe 36. miejsce

Drugi przejazd rozpoczęła Nowozelandka Alice Robinson. Osiągnęła łączny rezultat 2:04.75 min. dzięki czemu awansowała z 30. na 17. miejsce. Wyprzedziła ją lepsza o 0,57 sek. Francuzka Clara Direz, sklasyfikowana ostatecznie na 8. pozycji. Jedno miejsce wyżej znalazła się Szwedka Sara Hector z wynikiem 2:03.91 min. Wyprzedziła ją Włoszka Federica Brignone. Była szybsza o 1,07 sek. i zajęła miejsce 5. Świetny przejazd zaliczyła Mikaela Shiffrin. Zdobyła brąz z czasem 2:02.35 min. Zawody wygrała lepsza o 0,38 sek. Petra Vlhova ze Słowacji. Srebro dla Viktorii Rebensburg.