VTB United League: Astana pokonała Stelmet

zielona góra stelmet

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Po ostatnim dobrym meczu dziś gracze Stelmetu Enea BC Zielonej Góry mieli słabszy dzień. Przegrali na wyjeździe z Kazachską Astaną 70:84.

Zielonogórzanie weszli w mecz lepiej. Wynik otworzył Markel Starks, trójkę zaliczył Gabe DeVoe, a Adam Hrycaniuk wykorzystał rzut wolny. Niestety dla rywali trafiali Kenneth Horton, Anthony Clemmons i Rustan Yergali, dzięki czemu objęli prowadzenie. Straty zmniejszył Quinton Hosley, ale odpowiedział dwukrotnie Stephen Holt. Rywale prowadzili 14:8, gdy szkoleniowiec Stelmetu poprosił o przerwę. Po niej punkty dla gospodarzy zaliczył Dmitryi Gavrilov, na szczęście to samo dla naszej ekipy zrobił Łukasz Koszarek. Ponadto trójkę zdobył Zeljko Sakic, lecz to samo zrobił w zespole Astany Michael Jenkins. Po 1. kwarcie gospodarze prowadzili 21:15.

W 2. części meczu za 3 zaczął trafiać Przemysław Zamojski. Wciąż jednak nie można było odrobić wszystkich strat między innymi dzięki 5 punktom z rzędu Geoffreya Grosselle. Przy przewadze 12 punktów trener Stelmetu wykorzystał 2. przerwę. Przewaga Astany wzrosła do 14 oczek, a połowa zakończyła się wynikiem 45:32.

W 3. części meczu punkty dla Stelmetu zaczął zdobywać Michał Sokołowski. Strata Zielonogórzan zmniejszyła się do 6 punktów. Po kilku minutach znów było to jednak 9 oczek. Po 3. kwarcie Astany wygrywała 57:49.

W ostatniej odsłonie przeciwnicy znów się oddalili. Celny rzut za 3 punkty wykonał Aleksandr Zhigulin. Na kilka minut przed końcem Astana miała 15 punktów więcej od Stelmetu. Pierwsze punkty w meczu zdobył Darko Planinic, ale wciąż Polacy mieli 9 punktów straty. Nie udało się tego odrobić, mecz zakończył się wynikiem 84:70.

Po 16 meczach Stelmet ma tylko 4 wygrane i zajmuje 11. miejsce. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało im 10 spotkań.