Zawody PŚ w Oberhofie: Dominacja Niemek, Kuls-Kusyk w drugiej dziesiątce

natalie geisenberger
zimbio.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Fantastyczny wynik zanotowały Niemieckie saneczkarki, podczas zawodów Pucharu Świata w ich ojczystym Oberhofie. Wygrała Natalie Geisenberger, a na podium znalazły się też Tatjana Huefner i Dajana Eitberger. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 18. miejsce, a Klaudia Domaradzka nie ukończyła zawodów.

Pierwsza ruszyła Brytyjka Elsa Desmond. Czas 42.911 sek. dał jej 24. pozycję. Oczko wyżej znalazła się lepsza o 0,38 sek. Rumunka Mihaela-Carmen Manolescu. Z dobrej strony pokazała się 22. Argentynka Veronica Maria Ravenna z czasem 42.481 sek. Zepchnęła ją ostatecznie 21. Kanadyjka Trinity Ellis, która pokonała zawodniczkę z kontynentu Amerykańskiego o 0,189 sek.

Klaudia Domaradzka nie ukończyła zawodów. Miała groźnie wyglądający wypadek, ale opuściła tor o własnych siłach. Drugą dziesiątkę zamknęła Słowaczka Katarina Simonakova, lepsza od dotychczasowej liderki o 0,8 sek.

Chwilowo na pozycję liderki wjechała Ewa Kuls-Kusyk. Wynik 41.996 sek. pozwolił jej być po 1. ślizgu 18. Pozycję wyżej znalazła się Ukrainka Olena Stetskiv. Wygrała z Polką o 0,079 sek. W piętnastce zmieściła się Rumunka Raluca Stramaturaru z czasem 41.82 sek. Dziesiątkę zamknęła lepsza o 0,113 sek. Rosjanka Viktoriia Demchenko. Dobry czas 41.688 sek. dający 8. lokatę zaliczyła Szwajcarka Natalie Maag. Ku uciesze miejscowych gospodarzy o 0,233 sek. wygrała z nią Niemka Dajana Eitberger. Zajęła 2. miejsce, a po 1. przejeździe prowadziła jej rodaczka Natalie Geisenberger. Jej wynik 41.365 sek. Trzecia była inna Niemka Tatjana Huefner.

Drugi ślizg otworzyła Brytyjka Danielle Louise Scott i z łącznym wynikiem 1:27.831 min. awansowała z 27. na 26. miejsce. O 0,261 sek. wyprzedziła ją Holenderka Daria Obratov, która zakończyła zmagania na pozycji 24. Dwudzieste trzecie miejsce z wynikiem 1:24.926 min. utrzymała Mihaela Manulescu. Swoje 21. lokatę utrzymała również lepsza o 0,116 sek. Veronica Ravenna. Miejsca 20 nie zmieniła Trinity Ellis. Jej czas to 1:34.537 min. Na 19. miejsce awansowała za to Katarina Simonakova. Słowaczka pokonała Kanadyjkę o 0,344 sek. Na 17. miejscu zawody zakończyła Rosjanka Ekaterina Katnikova z czasem 1:23.789 min.

Ewa Kuls-Kusyk przegrała z nią o 0,215 sek. ale mimo to utrzymała 18. pozycję. Na 11. miejscu zawody zakończyła Austriaczka Madeleine Egle. Choć po 1. przejeździe była 16. to zapewnił jej to wynik 1:23.416 min. Wygrała z nią o 0,028 sek. Rosjanka Ekaterina Baturina, sklasyfikowana jako 8. Na 5. miejsce awansowała Niemka Julia Taubitz z rezultatem 1:23.186 min. Pokonała ją o 0,016 sek. Włoszka Andrea Voetter, co pozwoliło jej zająć 4. miejsce. Srebrny medal po świetnym przejeździe na 1:23.033 min. wywalczyła Niemka Tatjana Huefner. Bezkonkurencyjna była Natalie Geisenberger, która pokonała rodaczkę o 0,223 sek. Brązowy medal dla Dajany Eitberger.