Liga VTB: Stelmet gorszy od lidera

zielona góra stelmet

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Polski klub nie sprawił sensacji. Stelmet Zielona Góra w lidze VTB uległ prowadzącemu zespołowi CSKA Moskwa 78:102.

Zielonogórzanie wybrali się na wyjazd do Moskwy. Rywale w 1. minucie objęli prowadzenie. Za trzy trafił Ivan Ukhov. Odpowiedział dwoma celnymi rzutami Darko Planinic. Joel Bolomboy sprawił, iż CSKA znów wyszło na prowadzenie, ale za chwilę odzyskał je Michał Sokołowski. Trafieniem dla Rosjan popisał się Sergio Rodriguez, a pierwszą trójkę Stelmetowi dał Przemysław Zamojski. Gdy klub z Zielonej Góry prowadził 11:7 trener rywali wziął czas. Po nim pięć punktów z rzędu dla gospodarzy zdobył Alec Peters, a 8 Nando de Colo i po 1. kwarcie CSKA prowadziło 20:11.

Drugą kwartę od powiększania przewagi Moskiewskiego klubu zaczął William Clyburn. Dwójkę dołożył Daniel Hackett i na przerwie wziętej przez szkoleniowca Stelmetu CSKA miało 13 punktów przewagi. Odrabianie punktów zaczął rzutem za 3 Zeljko Sakic. Odpowiedział Semen Antonov. Kolejne punkty zdobył Othello Hunter. Dla Stelmetu trójkę rzucił Markel Starks. Polacy mieli 11 punktów straty i trener wykorzystał 2. czas. Kolejna przerwa to 13 oczek straty Zielonogórzan. Trzy punkty w 1 akcji zdobył dla CSKA Nikita Kurbanov, a w ekipie Stelmetu Gabe DeVoe wykorzystał tylko 1 rzut wolny. Po połowie CSKA wygrywało 50:37.

W 3. kwarcie Stelmet był skuteczniejszy i zbliżył się na 5 punktów. Niestety rywale uciekli na 8 oczek, lecz trafienie Łukasza Koszarka dało nową nadzieję Polakom. Po 30 minutach gospodarzy wygrywali jednak 75:62.

W ostatniej części meczu CSKA wyrobiło sobie 16 punktów przewagi. W pewnym momencie wzrosła ona aż do 23 punktów. Rzut osobisty dla Stelmetu wykorzystał Jarosław Mokros, ale w odpowiedzi dwukrotnie dla gospodarzy uczynił to Andrey Lopatin. Spotkanie zakończyło się wygraną CSKA Moskwa 102:78.

W tabeli CSKA umocniło się na prowadzeniu. Stelmet po 3 wygranych na 14. spotkań zajmuje 11. miejsce. Ósma pozycja, dająca awans do play-off to w tym momencie sześć wygranych spotkań.