Liga Mistrzów: Anwil Włocławek przegrał po dogrywce

anwil-rosa

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Prowadzić cały mecz, by przegrać w końcówce-o takim pechu mogą mówić koszykarze Anwilu Włocławek. W 13. kolejce Ligi Mistrzów ulegli u siebie Tureckiemu klubowi Banvit 84:95.

W mecz lepiej weszli goście, albowiem trójkę zaliczył D.J. Shelton. Wyrównał Kamil Łączyński. Kolejne prowadzenie rywalom dał Gary Neal, ale do remisu doprowadził Michał Michalak. Następny remis to zasługa Chase Simona, który wykorzystał rzuty wolne. Pierwsze prowadzenie Anwilowi dał Josip Sobin. W odpowiedzi Alex Perez wykorzystał jeden rzut osobisty. Świetna gra Sheltona skutkowała kolejnym prowadzeniem Banvitu. Przy 3 punktach straty gospodarzy trener Anwilu poprosił o przerwę. Po niej trafienie zaliczyli Nikola Markovic i Mateusz Kostrzewski, oraz  dwukrotnie rzuty wolne Vladimir Mihailovic. To samo zrobił Jarosław Zyskowski. Wśród rywali przełamał Metehan Akyel, ale szybko odpowiedział Aaron Broussard. Po 1. kwarcie Anwil prowadził 29:19.

W 2. kwarcie punktowali m.inn. dla rywali Jordan Morgan i McKenzie Moore. Anwil miał jednak 11 punktów przewagi. Powiększyli ją do 14 oczek. Po połowie Anwil wygrywał 47:39.

W 3. części meczu rywale zaczęli odrabiać straty, ale Włocławianie byli w lepszej sytuacji, albowiem wygrywali 67:61.

Ostatnia część spotkania to 10 punktów przewagi Anwilu na 8:40 min. przed końcem meczu. Na pół minuty przed końcem był już jednak remis. W końcówce Anwil nie wykorzystał szansy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych 5 minutach zdecydowanie lepsi byli koszykarze Banvitu, którzy zwyciężyli 95:84.

W tabeli grupy A Banvit zajmuje 2. miejsce i ma zapewniony awans. Po 13. kolejkach Anwil ma 17 punktów i jest 7. Dalej awansują 4 najlepsze zespoły, a 2 kolejne będą grać w Europe Cup.