Zawody PŚ w Antholz-Anterselvie: Marketa Davidova zwyciężyła sprint, Monika Hojnisz w czołówce

davidova marketa
https://www.idnes.cz

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Czeszka Marketa Davidova okazała się najlepszą biathlonistką, podczas sprintu rozgrywanego we Włoskiej Antholz-Anterselvie. Na podium znalazły się też Finka Kaisa Makarainen i Norweżka Marte Olsbu Roeisland. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 6. miejsce. 

Jako pierwsza wystartowała Francuzka Julia Simon. Pomyliła się na strzelnicy tylko raz i została sklasyfikowana na 11. miejscu. Genialną formę pokazała Marketa Davidova. Czeszka biegła wyśmienicie, a dokładając czyste strzelanie zapewniła sobie triumf. Za nią znalazły się Kaisa Makarainen i Marte Olsbu Roeisland.

Pierwsza z Polek ruszyła Kinga Zbylut. Niestety już na pierwszym strzelaniu musiała kręcić 3 rundy karne. Dołożyła pudła w stójce i zajęła odległe 83. miejsce. Monika Hojnisz od początku imponowała dobrym biegiem. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu liczyła się w walce o podium. Szansę na to straciła przez pudło w stójce. Mimo to zajęła świetne 6. miejsce. W biegu pościgowym zobaczymy też 51. Kamilę Żuk i 55. Karolinę Pitoń.

Jutro odbędzie się sprint mężczyzn. Panie w biegu pościgowym walczyć będą w sobotę.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*