Zawody PŚ w Oberhofie: Triumf Lisy Vittozzi, nienajlepszy występ Polek

vitozzi lisa
wikipedia.org

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Włoszka Lisa Vitozzi wygrała sprint, podczas zawodów Pucharu Świata w Niemieckim Oberhofie. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 20. miejsce.

Warunki na trasie były dobre, wprawdzie wiatr wiał, lecz nie były to mocne podmuchy. Wśród startujących na początku zawodniczek dobrze spisała się Białorusinka Irina Kryuko, która dzięki celnemu strzelaniu osiągnęła czas 22:55.7 min. co dało jej ostatecznie 5. miejsce. Lepsza o 3,5 sek. mimo rundy karnej była Norweżka Marte Olsbu Roeisland. Została sklasyfikowana tuż za podium. Zwyciężyła Włoszka Lisa Vitozzi ze świetnym wynikiem 22:34.6 min. Na podium stanęły także 2. Francuzka Anais Chevalier i Szwedka Hanna Oeberg.

Polki przegrały dziś na strzelnicy, albowiem żadna z naszych reprezentantek nie była bezbłędna. Pocieszający jest fakt, iż wszystkie zakwalifikowały się do biegu pościgowego. Dwudzieste miejsce zajęła Monika Hojnisz, 48. Kamila Żuk, 49. Karolina Pitoń, a 59. Kinga Zbylut.

Jutro odbędzie się sprint mężczyzn, a w sobotę biegi pościgowe.