Liga Mistrzów: Sidigas Avellino pokonał Anwil Włocławek

anwil-rosa

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Koszykarze Anwilu Włocławek są w coraz gorszej sytuacji. Podczas rozgrywanego u siebie meczu 10. kolejki Ligi Mistrzów ulegli Włoskiemu Sidigas Avellino 62:72.

Wynik otworzył celnym rzutem Jarosław Zyskowski, dając prowadzenie Anwilowi 2:0. Wyrównał Demetris Nichols, a za chwilę goście w ygrywali 5:2. Trojką popisał się Caleb Green. Straty do 1. punktu zmniejszył Josip Sobin, ale odpowiedział Patrick Young. Kolejny celny rzut za 3 punkty dla Avellino zaliczył tym razem Nichols i sytuacja robiła się coraz gorsza. Dobry okres gry Zyskowskiego zmniejszył różnicę, lecz dwie trójki Keifera Sykesa, oraz trafienie Ariela Filloya sprawiły, że Włosi prowadzili aż 18:8. Pięć punktów z rzędu dla Anwilu zdobył Vladimir Mihailovic, ale to Sidigas Avellino wygrało 1. kwartę 23:15.

Druga część meczu rozpoczęła się świetnie dla gości. Trzy punkty zdobył Lorenzo D’Ercole. Odpowiedział dwójką Nikola Markovic, lecz po chwili rywale zdobyli 5 punktów z rzędu. Szkoleniowiec Anwilu wziął czas przy stanie 31:17 dla przyjezdnych. Tuż po tym Trafił Szymon Szewczyk, ale Anwil wciąż nie mógł zrobić dłuższej serii punktowej. Przy stanie 33:19 została wykorzystana kolejna przerwa techniczna. Po niej dla Anwilu punkty zdobyli Mateusz Kostrzewski i Chase Simon. Włocławianie zbliżyli się na 7 punktów, przez co trener przyjezdnych poprosił o przerwę. Połowa zakończyła się prowadzeniem Sidigas Avellino 39:31.

W 3. kwarcie dwa rzuty wolne wykorzystał Luca Campani. Odpowiedział trafionym rzutem Michał Michalak. Przy stracie 16 punktów trener Anwilu wziął czas dla swojej ekipy. Po serii punktowej gości prowadzili po 3. kwartach 56:40.

W 4. kwarcie rewolucji nie było. Gracze Anwilu mieli stratę 19 punktów, gdy trener wziął czas. Zmniejszyli stratę do 12 oczek i taką stratę utrzymywali. Przegrali 62:72.

W tabeli grupy A Anwil zajmuje 5. miejsce. Niestety, reszta drużyn dopiero dzisiaj rozegra swoje mecze. Awansują 4 najlepsze drużyny.