Turniej WTA International w Hobart: Magda Linette awansowała do drugiej rundy!

Magda Linette

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Świetny początek sezonu zaliczyła Magda Linette. Po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Radwańską najwyżej notowana Polska tenisistka przebrnęła przez kwalifikacje, a w 1. rundzie Australijskiego turnieju okazała się lepsza od Greczynki Marii Sakkari wygrywając 3:6, 6:2, 6:4.

Lepsze wrażenie na początku robiła rozstawiona z numerem 4. reprezentantka Grecji. Po pierwszych trzech gemach w których serwujące bez większych problemów utrzymywały podanie, miała 3 break pointy, lecz Polka się obroniła. Nie zrobiła tego jednak 2 gemy później i Sakkari miała przewagę przełamania. Ten stan utrzymał się do końca seta i 41. rakieta świata wygrała 6:3.

W drugim secie Magda Linette na dzień dobry utrzymała serwis, a w kolejnym gemie przełamała Greczynkę. Sytuacja ta nie trwała długo, albowiem Maria Sakkari szybko doprowadziła do remisu 2:2, grając kapitalne mocne piłki. Z upływem czasu jej moc słabła, co Polka wykorzystywała wygrywając partię 6:2.

Ostatni set był niezwykle wyrównany, żadna z zawodniczek nie chciała oddać za darmo żadnego punktu. Do stanu 4:4 odbyło się bez przełamań. W 9. gemie Sakkari miała break point, na szczęście Linette zdołała wygrać najważniejsze piłki, a w kolejnym starciu przełamać Greczynkę, czym zapewniła sobie triumf w spotkaniu. Jutro nie przed 8 czasu Polskiego zmierzy się z inną kwalifikantką, Belgijką Greet Minnen.