Zawody PŚ w Altenbergu: Friedrich i Margis najlepsi, Polacy tuż za dziesiątką

margis frierdrich

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Niemieccy bobsleiści Francesco Friedrich i Thorsten Margis wygrali zawody Pucharu Świata w ich ojczystym Altenbergu. Polska dwójka Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski została sklasyfikowana na 11. miejscu.

Jako pierwsi do boju stanęli Kanadyjczycy Poloniato/Coakwell. Czas 58.65 sek. dał im 11. pozycję po 1. ślizgu. Lepsi o 0,07 sek. okazali się Koreańczycy Won/Kim, dzięki czemu byli dwa miejsca wyżej. Prowadzili Kanadyjczycy Kripps/Stones. Ich rezultat to 56.3 sek.

Luty i Tylkowski przegrali z zawodnikami zza oceanu o 0,47 sek. ale zajmowali wysoką 8. lokatę.

Drugi przejazd otworzyli Olesen/Adams z USA. Nie poprawili się i z łącznym wynikiem 1:55.38 min. zajęli 19. miejsce. Wyprzedzili ich rodacy Bascue/Abdul-Saboor lepsi o 0,69 sek. co dało im 17. pozycję. Oczko wyżej zostali sklasyfikowani Rosjanie Linyuchev/Korotkov z czasem 1:54.28 min. Lepsi o 0,64 sek. byli Brytyjczycy Hall/Gleeson i zajęli miejsce 15. Awans z 14. na 13. lokatę zanotowali Czesi Dvorak/Nosek dzięki czasowi 1:53.61 min. Świetnie spisali się Austriacy Treichl/Mitterer. Wygrali z Czechami o 0,3 sek. i zanotowali awans z 11. na 8. pozycję. Oczko wyżej zostali sklasyfikowani Holendrzy De Bruin/Franjic. Ich czas to 1:53.22 min.

Mateusz Luty i Krzyszof Tylkowski byli nieco gorsi niż w 1. ślizgu. Przegrali z Holendrami o 0,27 sek. co dało im ostatecznie 11 miejsce. Szóstą lokatę utrzymali rosjanie Andrianov/Malykh z wynikiem 1:53.2 min. Pokonali ich o 0,07 sek. Francuzi Heinrich/Hauterville sklasyfikowani jako 5. Czwarte miejsce utrzymali Niemcy Walther/Krenz z czasem 1:53.73 min. Zwyciężyli ich rodacy Friedrich/Margis lepsi o 0,54 sek. Na podium znaleźli się także Kripps/Stones i Łotysze Kibermanis/Miknis.

Wygrani dziś Niemcy prowadzą również w klasyfikacji generalnej. Za nimi są 3. dziś Łotysze, a na 3. miejscu dziś 4. Walther. Polacy zamykają najlepszą dziesiątkę.