Tour de Ski w Oberstdorfie: Ingvild Oestberg najlepsza, Urszula Łętocha zamknęła stawkę

oestberg ingvild
youtube.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Norweżka Ingvlid Flugstad Oestberg zwyciężyła bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną, rozgrywany jako etap Tour de Ski w Niemieckim Oberstdorfie. Jedyna Polka Urszula Łętocha zajęła ostatnie 45. miejsce.

Szybko pośród padającego gęsto śniegu utrudniającego zmagania ruszyły Ingvild Oestberg, Finka Krista Parmakoski, oraz Amerykanka Jessica Diggins. W czołówce biegły też Norweżka Heidi Weng i Rosjanka Natalia Nepryaeva, lecz na czele starała się być Oestberg. Na 2. okrążeniu słabsze zawodniczki zaczęły odstawać od czołówki. Przyśpieszyła Parmakoski, do walki włączyła się kolejna z Norweżek Astrid Jacobsen, a wciąż sytuację kontrolowała Oestberg, która po przebiegnięciu 5,8 km. wygrała bonus zyskując kilka sekund bonifikaty do klasyfikacji TdS. Wciąż mocna była Nepryaeva, a ambicję pokazywała jej rodaczka Anastasia Sedova. Ostatecznie jednak na finiszu Rosjanki poskromiła Ingvild Oestberg. Nepryaeva dobiegła 0,1 sek., a Sedova 5,3 sek. za nią.

Urszula Łętocha zaczęła bieg wyprzedzając kilka zawodniczek, ale sił nie wystarczyło. Dobiegła 45. tracąc do zwyciężczyni 4:19.8 min.