Tour de Ski w Val Mustair: Johannes Klaebo zwycięzcą sprintu, Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale

Johannes Klaebo

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrał 3. etap Tour de Ski- sprint w Szwajcarskiej miejscowości Val Mustair. Na podium znaleźli się też Włoch Federico Pellegrino i Rosjanin Sergey Ustiugov. Jedyny Polak, który awansował do ćwierćfinału Maciej Staręga na tym właśnie etapie zakończył swój dzisiejszy start.

Maciej Staręga awansował do ćwierćfinału z 26. czasem eliminacji. Startował w ciężkim 3. biegu, z którego jak się później okazało aż 4 zawodników pobiegło na tyle dobrze by awansować do półfinału. Polak słabo zaczął wyścig, próbował zaatakować na podbiegu 2. okrążenia, lecz został zablokowany. Wygrał Norweg Emil Iversen, a za jego plecami dobiegł rodak Sindre Bjoernestad Skar. Świetne czasy zanotowali 3. Szwed Oskar Svensson i 4. Szwajcar Roman Furger, dzięki czemu mogli cieszyć się z awansu. Maciej Staręga zajął 6. miejsce tracąc do triumfatora 4.67 sek. Zakończył tym samym swój występ w tej edycji Tour de Ski, ponieważ nie obejrzymy go w kolejnych etapach.

W finale najlepszy okazał się Johannes Klaebo, wyprzedzając Federico Pellegriono i Sergeya Ustiugova. Wśród kobiet 1. miejsce zajęła Szwedka Stina Nilsson, drugie Amerykanka Sophie Caldwell, a 3. jej rodaczka Jessica Diggins.