Zawody Pucharu Świata w Semmering: Petra Vlhova najlepsza, świetny występ Maryny Gąsienicy-Daniel

vlhova petra
wikipedia.org

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Słowaczka Petra Vlhova okazała się najlepszą zawodniczką podczas zawodów Pucharu Świata w Austriackim Semmering. Dziewiętnaste miejsce w slalomie gigancie zajęła Polka Maryna Gąsienica-Daniel, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. 

Zawody otworzyła Norweżka Ragnhild Mowinckel czasem 1:02.35 min. co uplasowało ją w końcowej klasyfikacji na 3. pozycji. Lokatę wyżej znalazła się Austriaczka Stephanie Brunner lepsza o 0,01 sek. Prowadziła Amerykanka Mikaela Shiffrin, która przejechała trasę w czasie 1:02.32 min. Maryna Gąsienica Daniel zakwalifikowała się do 2. przejazdu z wynikiem 1:03.88 min.

Drugi ślizg zaczął się od świetnego występu Norweżki Niny Haver-Loeseth. Łączny rezultat 2:07.2 min sprawił iż awansowała z 30. na 21. pozycję. Jeszcze lepiej spisała się Kanadyjka Mikaela Tommy lepsza o 0,32 sek. Ukończyła zmagania na 18. miejscu, zaliczając awans o 9 miejsc.

Maryna Gąsienica-Daniel spisała się fantastycznie. Czas 2:07 min. dał jej awans w końcowej klasyfikacji z 25. na 19 lokatę, co jest sukcesem. Lepsza była Norweżka Mina Fuerst Holtmann. Wygrała z naszą zawodniczką o 0,56 sek. i zajęła 15. miejsce. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Włoszka Marta Bassino z rezultatem 2:06.23 min. Została wyprzedzona ku uciesze gospodarzy przez Austriaczkę Ricardę Haaser o 0,61 sek. Wielki sukces odniosła Niemka Viktoria Rebensburg. Czas 2:05.17 min. dał jej awans z 10. na 2. lokatę w końcowym rozrachunku. Bezkonkurencyjna okazała się lepsza o 0,45 sek. Petra Vlhova. Żadna z jadących później zawodniczek nie wyprzedziła Słowaczki i mogła cieszyć się z triumfu. Brązowy medal zdobyła Francuzka Tessa Worley.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*