Jakimi autami jeżdżą polscy znani skoczkowie?

Subaru BRZ

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Polscy sportowcy to wielcy fani motoryzacji, którzy uwielbiają auta, nie tylko sportowe. Sprawdźcie, jakimi samochodami poruszają się na co dzień uznani skoczkowie!

Adam Małysz – wielki fan samochodów SUV

Nasz najsłynniejszy skoczek to wielki fan aut SUV, łączących w sobie cechy samochodów sportowych i terenowych. Auta, w których dotychczas można było zobaczyć Małysza to modne Audi Q7 oraz BMW X6. To pierwsze osiąga przyspieszenie do setki wokoło 5 – 7 sekund, natomiast crossover SUV BMW X6 to pojazd, typu SAC – połączenie SUV-a i coupe. Maksymalna moc tego samochodu to 225 kW, osiągana prędkość maksymalna wynosi 236 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje kierowcy około 6 sekund.

Audi Q7

Kamil Stoch – maniak sportowych aut

Kamil Stoch nie pozostaje w tyle za Małyszem, jeśli chodzi o samochody. Utalentowany skoczek porusza się na co dzień Mercedesem GLK 220 CDI z napędem na cztery koła. Można go było zobaczyć także w Mercedesie CLA 45 AMG. Auto osiąga przyspieszenie do 100 km/h w przeciągu 4,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Mercedes GLK 220 CDI

Maciej Kot – wielbiciel luksusowych sportowych samochodów

Maciej Kot to także wielki fan motoryzacji. Sportowiec posiada kultowy japoński samochód Subaru BRZ. Prędkość maksymalna tego auta to 230 km/h, przyspieszenie do 100 km/h można osiągnąć w 7,6 – 8,2 sekundy. Auto idealnie pasuje do zainteresowań skoczka, który w sezonie letnim bierze regularnie udział w wielu rajdach samochodowych. Kota można było zobaczyć również w sportowym Mitsubishi Lancer Evolution VIII o mocy równej 362 koni.

Subaru BRZ

Piotr Żyła – oddany fan marki Hyundai

Piotr Żyła to sportowiec, który jest wielkim fanem koreańskich samochodów. Na co dzień jeździ Hyundai IX35. Kompaktowy crossover to jeden z najpopularniejszych samochodów typu SUV marki Hyundai. Auto posiada atrakcyjną linię nadwozia i przyspiesza do 100 km/h w ciągu 9,8 sekundy.

Hyundai IX35

Jan Ziobro – wielbiciel aut tuningowanych

Jan Ziobro to również ogromny fan motoryzacji. Ziobro posiada w swojej kolekcji motor, quada oraz rajdowy samochód marki Subaru, a na co dzień pracuje w branży motoryzacyjnej. Można go było zobaczyć między innymi w kultowym japońskim Subaru Legacy.

Subaru Legacy

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*