Zawody Pucharu Świata w Obihiro: Polki piąte drużynowo

japonia łyżwiarstwo szybkie
GANGNEUNG, SOUTH KOREA - FEBRUARY 21: Nana Takagi, Miho Takagi and Ayano Sato of Japan celebrate after winning the gold medal during the Speed Skating Ladies' Team Pursuit Final A against Netherlands on day 12 of the PyeongChang 2018 Winter Olympic Games at Gangneung Oval on February 21, 2018 in Gangneung, South Korea. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)/www.gettyimages.fi

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Za kibicami pierwszy dzień zmagań w Pucharze Świata Panczenistów. Podczas zawodów rozgrywanych w Japońskim Obihiro najlepiej z Polskiej reprezentacji spisały się kobiety w wyścigu drużynowym na dochodzenie, gdzie zajęły 5. miejsce. 

Rywalizację otworzyły Włoszki z czasem 3:08.2 min. Szybko wyprzedziły je Rosjanki w składzie Voronina, Kazelina, Lalenkova, Sokhryakova lepsze o 7,9 sek. Ostatecznie uplasowały się na 3. pozycji.

Polki w składzie Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Katarzyna Bosiek osiągnęły czas 3:07.59 min. dzięki czemu chwilowo przegrywały tylko z Rosją, a ostatecznie były 5. Srebro wywalczyły Holenderki. Wust, Van Beek, Wijfje i Beune wygrały z biało-czerwonymi o 7,46 sek. Bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki gospodarzy. Siostry Takagi, Sato i Sakai przejechały dystans w czasie 2:57.8 min. i ku uciesze publiczności jako jedyne zeszły poniżej 3 minut.

W tej samej konkurencji rywalizowali mężczyźni. Na pierwszy ogień poszła reprezentacja Białorusi, która osiągnęła czas 3:54.13 min. co dało jej 10. miejsce. O 2.320 sek. wyprzedzili ich Kazachowie, ostatecznie 8.

Polacy w składzie Adrian Wielgat, Marcin Bachanek, Patryk Wójcik przejechali zawody w czasie 3:53.43 min. przez co po przejeździe wszystkich zespołów zajęli 9. miejsce. Ich bezpośrednimi rywalami byli Rosjanie. Rumyantsev, Semerikov, Trofimov, Zakharov pokonali biało-czerwonych o 12,17 sek. i wygrali całe zawody. Drugie miejsce zajęli Holendrzy, a 3. Norwegowie. Na 500 m. kobiet wygrała Japonka Nao Kodaira przed Austriaczką Vanessą Herzog i swoją rodaczką Maki Tsuji.

Ostatnią konkurencją dnia był sprinterski dystans 500 m. mężczyzn. Zawody otworzył Artur Waś z rezultatem 35.26 sek. Lepszy o 0,12 sek. okazał się jadący w 3. parze Koreańczyk Tae-Yun Kim. Dobrym przejazdem popisał się Rosjanin Ruslan Murashov. Czas 34.985 sek. nie pozwolił jednak stanąć na podium. Na jego 2. stopniu znalazł się jego rodak, szybszy o 0,2 sek. Pavel Kulizhnikov. Zwyciężył Norweg Havard Lorentzen z rezultatem 34.732 sek. a brąz zdobył Japończyk Tatsuya Shinhama. Waś ostatecznie został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Jutro czeka nas emocjonujący dzień. Na 1500 m. będą rywalizować Zbigniew Bródka i Sebastian Kłosiński, w tej samej konkurencji u kobiet Karolina Bosiek i Natalia Czerwonka, w sprincie Artur Waś, a w wyścigu ze startu wspólnego ujrzymy Magdalenę Czyszzoń i znów Karolinę Bosiek.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*