Europejskie Puchary: Czarny dzień Polskich klubów

kosz

Trzy Polskie kluby rywalizują w tegorocznej edycji Europejskich pucharów. W lidze VTB przegrał Stelmet Enea BC Zielona Góra, a podobny los spotkał Arkę Gdynia w Eurocup i Anwil Włocławek w lidze mistrzów.

Stelmet mierzył się na wyjeździe z Estońskim BC Kalev/Cramo. Po 1. kwarcie wygrywali 21:16. Po kolejnych 10 minutach rywale odrobili straty z nawiązką punktu. Przewaga zmieniała się co chwilę, ale żadna z ekip nie potrafiła uciec. W drużynie stelmetu błyszczał Markel Starks, który zdobył 17 punktów podobnie jak Darko Planinic. Niestety to nie wystarczyło. Estończycy wygrali 80:77 i są w tabeli przed Zielonogórzanami, którzy zajmują 8. miejsce.

W lidze mistrzów Anwil Włocławek wybrał się do Turcji, gdzie mierzył się z tamtejszym Banvitem. Najlepszym fragmentem gry Anwilu była 2. kwarta, w której odrobili straty i wyszli na 3-punktowe prowadzenie. Szybko je stracili w kolejnej części gry i Benvit utrzymał przewagę zwyciężając 75:68. W ekipie z Włocławka najwięcej punktów-15 zdobyli Michał Michalak i Josip Sobin. Anwil po 6. kolejkach zajmuje 4. miejsce w grupie.

W fatalnej sytuacji znalazła się Arka Gdynia. Oni podejmowali Turecki klub Tofas. Ulegli 87:78. Najlepiej punktującymi byli Robert Upshaw i Josh Bostic. Gdynianie zajmują ostatnie miejsce w grupie.