ATP FInals w Londynie: Łukasz Kubot i Marcelo Melo zaczęli od porażki

W Angielskim Londynie rozpoczął się turniej finałowy ATP, gdzie gra 8 najlepszych singlistów i 16 najlepszych deblistów minionego sezonu. Jedyny Polak Łukasz Kubot, który gra w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo przegrali swój 1. mecz z Amerykańskim duetem Mike Bryanem/Jackiem Sockiem 3:6, 6(5):7.

Przez pierwsze 3 gemy obydwa duety utrzymywały serwis. Potem nastąpił fatalny gem serwisowy Polaka i Brazylijczyka, którzy przegrali do 0. Do końca seta nie potrafili odrobić tej straty, nie mieli nawet break pointa. Przegrali 3:6.

Druga partia była bardziej wyrównana. Pierwsze dwa gemy serwujący wygrywali do 0. Przy stanie 3:2 Kubot/Melo mieli break point, lecz Amerykanie obronili się. Polsko-Brazylijski duet miał doskonałą sytuację uciec rywalom w 8. gemie. Wygrywali już 40:0, lecz przeciwnicy zdołali wygrać to starcie. Za chwilę to Amerykanie mogli cieszyć się z przełamania, na szczęście ta sztuka się im nie udała. Było 5:5, a za chwilę 6:6. W tie-breaku Łukasz Kubot i Marcelo Melo odrobili mini breaka, ale drugi raz tego nie potrafili zrobić. Bryan i Sock wygrali 7:5, a całe spotkanie 2:0 w setach.

Jutro nie przed 18 Kubot/Melo zagrają z Francuzami Pierre-Huguesem Herbertem i Nicolasem Mahutem, którzy także doznali porażki w pierwszym spotkaniu.