MŚ w Aszchabadzie: Arkadiusz Michalski z brązowym medalem!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Przedostatni dzień Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów przyniósł 1. medal reprezentacji Polski. Podczas zawodów rozgrywanych w Turkmenistanie Arkadiusz Michalski zajął 3. miejsce w dwuboju wśród mężczyzn w kategorii do 109 kg. Zwyciężył Ormianin Simon Martirosyan, a 2. był Chińczyk Zhe Yang. 

Zdecydowanie mocniejszą stroną naszego reprezentanta był podrzut. Dlatego po rwaniu przegrywał nawet z kilkoma zawodnikami z grupy B. W swoim pierwszym podejściu zaliczył 175 kg. i z takim rezultatem skończył 1. konkurencję, albowiem spalił 2 próby na 179 kg. W rywalizacji o najwyższe miejsca dobrze prezentował się Rosjanin Rodion Bochkov, który po swoim 2. podejściu wygrywał z Michalskim o 9 kg. Bardzo dobrze zawody zaczął Chińczyk Zhe Yang. Rozpoczął od wyrwania 186 kg. W świetnej dyspozycji był również Ormianin Simon Martirosyan, albowiem wygrywał po 2 próbach z Chińczykiem o 4 kg. Yang jednak zaliczył 191 kilogramów i był nieznacznie lepszy. Martirosyan odpowiedział wyrwaniem sztangi cięższej o 4 kg. lecz to Yang został mistrzem rwania, ponieważ udało mu się podnieść 196 kg.

W podrzucie 5 po rwaniu Bochkov zaczął od udanej próby na 210 kg. Yang podrzucił 5 kilogramów więcej, co sprawiało iż już na tą porę był bliski medalu w dwuboju. Po tym jak podniósł 220 kg. było pewne iż medal na jego szyi zawiśnie, pytanie pozostawało jaki. Arkadiusz Michalski także miał powody do radości, albowiem podrzucił kilogram więcej. Yang w ostatnim podejściu zaliczył 223 kg. dzięki czemu mógł ze spokojem patrzyć na poczynania rywali. Fantastycznie spisał się Michalski. Pokonał Chińczyka w podrzucie, unosząc sztangę cięższą o 5 kg. Wprawdzie Martirosyan był dziś nie do powstrzymania, podniósł 230 i 240 kg, ale nasz reprezentant po zrezygnowaniu z 3. próby mógł cieszyć się ze srebra w podrzucie i brązu w dwuboju. Złoto dla Ormianina, Srebro dla Chińczyka.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*