Liga Mistrzów: Ważne zwycięstwo Wisły Płock!

Szczypiorniści Wisły Płock wygrali 4. mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Pokonali u siebie Rumuńskie Dynamo Bukareszt 29:28.

Od początku spotkanie było zacięte. Wiślacy wyszli na prowadzenie 4:3, ale wyrównał swoim jedynym golem w meczu Gavriloaia. Po dwóch trafieniach Lovro Mihica i trafieniu Michała Daszka Płoczczanie uciekli gościom. Gol Komogorova dał im kontakt, ale celny rzut karny i 2 gole Renato Sulica sprawiły, iż Wisła znów odskoczyła. Niestety po kilku minutach było tylko 11:10. Dan-Emil Racotea rzucił 12. bramkę dla gospodarzy, lecz szybko odpowiedział Bannour. W końcówce Wiślakom udało się wykorzystać 2 rzuty karne, a połowę zakończyła bramka dla gości Szasza. Po 1. części meczu 14:12 dla Płockiego klubu.

W 2. połowie Dynamo złapało kontakt. Gole zdobyli Kuduz i Sandru. W końcówce dobrze w ekipie gości grał także Zulfic. Na kilka minut przed końcem po golu dla Wisły Nemanji Obradovicia Polski zespół prowadził 28:25. Za chwilę rywale zdobyli bramkę, ale odpowiedział Ziga Mlakar. Rumuni trafili jeszcze 2 razy, ale na więcej nie było ich stać. Wisła Płock zwyciężyła 29:28.

Wiślacy w grupie E zajmują 2. miejsce, czyli ostatnie które daje awans. W kolejnym meczu będą walczyć z Elverum, które jest pozycje niżej i ma tyle samo punktów.