VTB United League: Drugie zwycięstwo Stelmetu!

Stelmet Zielona Góra odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi VTB. Zielonogórzanie pokonali u siebie Rosyjski Nizhny Novogrod 80:72.

Mecz zaczął się od wykorzystania rzutu osobistego przez Michała Sokołowskiego. Rywale odpowiedzieli punktami Czerapowicza i trójką Baburina. Kolejne dwa punkty z rzutów wolnych dla gospodarzy zdobył Boris Savovic, ale po trafieniu za 3 Strebkova trener Stelmetu poprosił o przerwę. Po 1. kwarcie to rywale prowadzili jednak 24:15.

Druga kwarta była lepsza w wykonaniu Zielonogórzan, którzy zniwelowali straty do 2 punktów. Rywale wprawdzie uciekli na 6 oczek, ale celny rzut Przemysława Zamojskiego sprawił, iż cały czas Stelmet był blisko. Faulowany Toropov znów dał większą przewagę Novogrodowi. Rosjanie uciekli na 9 punktów, a po połowie wygrywali 40:33.

Gwiazdą 3. kwarty był Zeljko Sakic. Zawodnik Stelmetu w całym meczu zdobył 14 punktów. Po tej części spotkania Stelmet przegrywał już tylko 56:58.

W ostatnich 10 minutach Nizhny Novogrod stracił prowadzenie. Punkty Popova dały im kontakt punktowy, podobnie jak trafienie Odoma. Gdy było 69:69 trener Stelmetu wziął czas. Po nim 2 3-punktowe rzuty zaliczyli Markel Starks i niezawodny Łukasz Koszarek. Tego prowadzenia już nie oddali, grając dobrze na czas końcówkę meczu. Wygrali 80:72.

Liderem ligi jest niepokonane CSKA Moskwa. Stelmet mający mecz mniej jest 8 i ma 2 zwycięstwa oraz 2 porażki. Kolejny mecz zagra 13 listopada z 10. BC Kalev/Kramo.