MŚ w Aszchabadzie: Sukanya Srisurat ze złotem słaby występ Joanny Łochowskiej

srisurat sukanya
alamy.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Tajka Sukanya Srisurat okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii do 55 kg. podczas mistrzostw świata sztangistek w Turkmenistańskim Aszchabadzie. Jedyna Polka Joanna Łochowska przegrała nawet z kilkoma zawodniczkami z grupy B i zajęła 14. miejsce. 

Joanna Łochowska zaczęła rwanie od udanej próby na 88 kg. Niestety dwukrotnie spaliła podejścia na ciężar cięższy o 2 kilogramy. Wśród zawodniczek walczących o medale dobry początek miała Rumunka Cristina Iovu, która zaliczyła 94 kg. O 2 kilogramy więcej również w 1. podejściu podniosła Chinka Wanqiong Zhang. Rodaczka Yajun Li okazała się lepsza, albowiem rozpoczęła od podrzucenia 97 kg. Jeszcze lepszy wynik o kilogram udało się zaliczyć Muattar Nabievej. Zhang wprawdzie poprawiła swój rezultat na 99 kg. lecz jej rodaczka Li okazała się znów lepsza o kilogram. Po rwaniu prowadziła jednak Tajka Sukanya Srisurat, która zaliczyła 101,103 i ostatecznie 105 kilogramów.

W podrzucie Joanna Łochowska podniosła 108 kg. Potem nie udało się jej sprostać 111 i po kontrowersjach 112 kg.  Choć próba wydawała się dobra sędziowie nie zaliczyli jej podejścia. Została sklasyfikowana jako 14. Do walki włączyła się Tunezyjka Nouha Landoulsi, która podrzuciła 114 kg. Taki sam ciężar podniosła Nabieva, a że miała lepsze rwanie to ona przodowała stawce. Wyprzedziła ją Li z wynikiem 117 kg, które szybko poprawiła na 121 kg. Wygrała jednak bezkonkurencyjna Srisurat, której udało się podnieść 125 kg. Na podium znalazły się również obydwie Chinki.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*