Eurocup: Pierwsze zwycięstwo Arki!

Po czterech kolejkach wreszcie się udało. Koszykarze Gdyńskiej Arki odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczu 5. kolejki Eurocup. Pokonali u siebie Francuskie CSP Limoges 87:78.

Wynik spotkania otworzył dla Arki Robert Upshaw. Wyrównał Hardy, ale po trafieniach Josha Bostica i kolejnym Upshawa Gdynianie wyrobili przewagę. Minimalnie zmniejszył ją Rouselle, lecz kolejna seria Arki-punkty Dariusza Wyki i kolejne Bostica dały prowadzenie 11:6. Punkty dla Francuzów zdobył Boutsiele, ale trójką odpowiedział Deividas Dulkys. Przy stanie 17:8 dla Arki trener rywali wziął czas. Trzy punkty zaliczył także Mikołaj Witliński i przewaga Arki była naprawdę duża. Na zakończenie kwarty trafił również James Florence i po 1. części meczu Gdynianie wygrywali 24:10.

W kolejnej kwarcie Krzysztof Szubarga wykorzystał rzuty osobiste. Niestety zaraz potem nastąpił najlepszy czas gry Limoges. Punkty Howarda i Samuelsa, który szalał w tej kwarcie nieco zmniejszyły ich straty. Przy wyniku 28:19 czas wziął szkoleniowiec Arki, lecz za chwilę goście odrobili kolejne 2 punkty. Na szczęście celnym rzutem za 3 popisał się Marcel Ponitka. Z bliższej odległości trafił również Adam Łapeta i Arka w pewnym momencie wygrywała 38:30. Do połowy Polski klub wygrywał 44:39.

Trzecia część zaczęła się wyśmienicie dla Arkowców. Na ich 10 punktów, rywale rzucili tylko 2 za sprawą Inglisa. Arka wygrywała 54:41. W ekipie z Francji punktował także Miles, ale na niewiele to się zdało. Trener Limoges wziął czas, gdy Arka wygrywała 61:52, lecz jego klub od tej pory nie zdobył już punktu i po 3 kwartach było 69:52 dla Polaków.

W ostatniej części meczu rywale zmniejszyli stratę do 10 punktów. W końcówce Arkowcy prowadzili już tylko 83:74, ale końcówkę zagrali wyśmienicie. Kontrolowali czas, nie dopuszczali rywali do zdobyczy punktowych, a efektem tego było zwycięstwo 87:78. Był to 1. triumf Arki w tegorocznych rozgrywkach.

W tabeli grupy B Arka jest na ostatnim 6. miejscu. Do top 16 awansują 4 zespoły. Rundę rewanżową Gdynianie rozpoczną 7. listopada meczem z 2. Lokomotivem Kubań.