Eliminacje Mistrzostw Europy: Przykra niespodzianka Polska gorsza od Izraela


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Takiego scenariusza mało kto się spodziewał. Podczas meczu Eliminacyjnego do Mistrzostw Europy nasi szczypiorniści ulegli reprezentacji Izraela 24:25. 

Polacy rozpoczęli mecz od bramek Chrapkowskiego i Krajewskiego. Rywale odpowiedzieli trafieniami Shkalima i dwukrotnym Pomeranza, dzięki czemu wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie. Wyrównał Antoni Łangowski. Czwartego gola dla Izraelczyków zdobył Niv Levy, ale za chwilę nastąpiło wyrównanie za sprawą Arkadiusza Moryto. Niedługo z wyniku 5:4 mogli się cieszyć gospodarze. Ku uciesze kibiców w Tel Avivie trafienie zaliczył Amit Stelman. Dwubramkowa seria biało-czerwonych sprawił, iż odzyskali przewagę. Na tablicy widniał wynik 6:5. Na wyrównanie nie trzeba było czekać, ale gol Rafała Przybylskiego dał znów prowadzenie naszej reprezentacji. Izrael po raz kolejny wyrównał, lecz Przybylski i Czuwara sprawili, iż Polacy uciekli na 2 gole- 9:7. Waleczni Izraelczycy jednak wyrównali, a nawet wyszli na prowadzenie 11:10 po bramce Yosefa Appo. Pod koniec 1. połowy trafił jeszcze Yermiyahu Sidi, na szczęście w końcówce Polsce udało się doprowadzić do remisu i do szatni obie reprezentacje schodziły mając 12 goli.

Druga część meczu zaczęła się od dobrej akcji i gola Michała Daszka. Jak można się było spodziewać przeciwnicy odpowiedzieli tym samym. Za chwilę sytuacja się powtórzyła i było 14:14 po golu Yuvala Gerera. W końcu nastąpiło kilka dobrych minut w grze Polaków. Uciekli na 17:14 i przez jakiś czas utrzymywali 3 gole przewagi. Osiemnastą bramkę zdobył Kondratiuk. Niestety znów zaczęliśmy grać gorzej i gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Przez chwilę gra była gol za gol, ale celne rzuty Pawła Paczkowskiego i Daszka dały przewagę Polakom. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końcówki, spotkania. Od wyniku 24:22 niestety stała się tragedia. Rywale doprowadzili do remisu, lecz to Polacy mieli los w swoich rękach. Na 10 sekund przed końcem meczu nie trafili jednak, a rywale skontrowali i udało im się zdobyć decydującą 25. bramkę, wprawiając w euforię Tel Aviv.

W innym spotkaniu grupy A Niemcy pokonali Kosowo, dzięki czemu prowadzą w tabeli z kompletem 4 punktów. Polska i Izrael mają po 2 punkty.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*