Eliminacje Mistrzostw Europy: Polacy rozbili Kosowo!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Kapitalnie zaczęli nasi szczypiorniści turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy, które w 2020 roku odbędą się w Szwecji Austrii oraz Norwegii. W swoim pierwszym spotkaniu Pokonali Kosowo 37:13 (15:5). 

Od początku było widać zdeterminowanie w grze biało czerwonych. Po golach Kondratiuka, Krajewskiego, Moryty i Paczkowskiego wyszli na prowadzenie 4:0. Premierową bramkę dla gości zdobył Kreshnik Krasniqui. Zaraz nastąpiła kolejna świetna seria Polaków. Wygrywali aż 10:1, dopiero 2 trafienia Kastriota Jupa i jedno z karnego Deniza Terziqi nieco zmniejszyły straty Kosowian. Maciej Majdziński zdobył 11. gola dla Polski, a do końca 1. części meczu uzbierało się ich jeszcze kilka. Wynik połowy na 15:5 ustawił Antoni Langowski.

Druga część spotkania była podobna. Na gola Kondratiuka odpowiedział Drilon Tahirukaj, ale gole Czuwary i 3 pod rząd Daszka dawały wynik 20:6. Kosowo trafiało tylko pojedynczo. Na gola Terziqi odpowiedzią był celny rzut Gębali. Kolejna seria Polski sprawiła, iż wynik był wyśmienity- 28:8, dopiero wtedy dla gości rzucił Fetahu. Dziesiąte i jedenaste trafienie dali Kosowianom Ahmeti i Tahirukaj, lecz w międzyczasie gospodarze mieli już 31 bramek. Trafiać zaczął Kamil Syprzak. Warto podkreślić także dobrą grę Pawła Krupy. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 37:13.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*