Tour of Turkey: SAm Bennett wygrywa ostatni etap po pięknej akcji, Eduard Prades triumfatorem całego wyścigu


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Irlandczyk Sam Bennett okazał się najlepszym kolarzem ostatniego etapu wyścigu dookoła Turcji. Z pozytywnej strony pokazali się Polacy, albowiem w ucieczce był Paweł Cieślik, a 5. miejsce zajął Szymon Sajnok. W klasyfikacji generalnej wyścigu najlepszy okazał się Hiszpan Eduard Prades. 

Zawodnicy mieli do przejechania 166.7 km. z Bursy do Istanbułu. Utworzyła się 8-osobowa ucieczka, którą tworzyli: Szwajcar Danielo Wyss, Belgowie Louis Vervaeke i Preben Van Hecke, Paweł Cieślik, Bułgar Nikolay Mihaylov, Hiszpan Benat Txoperena, Francuz Christophe Masson i Turk Muhammed Atalay. Odpadali pojedynczo, a ostatecznie ich akcja została zakończona kilkanaście kilometrów przed metą. Na nieco kilometr przed kreską od peletonu oderwał się Sam Bennett, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Nikt nie był w stanie go dogonić i wygrał etap. Pięć sekund za nim dojechała grupa, a na jej czele Eduard Prades i Luksemburczyk Jempy Drucker. Jako 5. dojechał Szymon Sajnok, a 57. Piotr Brożyna.

Eduard Prades wygrał klasyfikację generalną wyścigu. Taki sam czas miał 2. Kazach Alexey Lutsenko. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Nathan Haas ze stratą 4 sekund. W najlepszej dziesiątce nie było Polaków.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*