Tour of Turkey: Pierwszy etap dla Maximiliano Richeze, Polacy w peletonie

richeze maximiliano
cyclingnews.com

Argentyńczyk Maximiliano Richeze wygrał po sprinterskim finiszu 1. etap Tureckiego wyścigu. Najlepszy z Polaków Szymon Sajnok zajął 15. miejsce.

Kolarze mieli do przejechania 150 kilometrów. Wystartowali w miejscowości Konya i tam także kończyli etap. Jak można było przewidzieć kilka prób ucieczek nie powiodło się i do mety dojechała duża grupa, z której najlepiej finiszował Maximiliano Richeze. Za jego plecami dojechali Irlandczyk Sam Bennett i Luksemburczyk Jempy Drucker. W peletonie znaleźli się także: 14. Szymon Sajnok, 35. Przemysław Kasperkiewicz, 50. Paweł Cieślik, 70. Piotr Brożyna, 72. Kamil Gradek, 73. Maciej Bodnar i 85. Michał Paluta. Straty zanotowali 96. Przemysław Niemiec (+26 sek.) i 130 Paweł Bernas (+2:05 min.).

Po dodaniu bonifikat w klasyfikacji generalnej Richeze ma 4 sekundy przewagi nad Bennettem i 6 sek. nad Druckerem.