Letnia Grand Prix w Klingenthal: Wiatr był za silny-zawody odwołane

takanashi sara
sportowefakty.wp.pl

Prawie dwie godziny czekali zawodnicy na start ostatnich zawodów tegorocznej edycji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Niestety, podobnie jak kilka godzin wcześniej kobiety tak mężczyźni nie zaczęli skakać.

Pogoda dawała się we znaki od rana. Zaplanowany na godz. 11 konkurs kobiet został odwołany. Panowie mieli zacząć skakać o 14:15, ale  po wcześniejszym odwołaniu serii próbnej konkurs został przełożony na godzinę 15. Następnie zawodnicy mieli zacząć skakanie kwadrans później, lecz ostatecznie po przesunięciu na godzinę 16 i braku poprawy warunków jury zdecydowało się odwołać zawody.

W klasyfikacji generalnej cyklu triumfował Rosjanin Jewgienij Klimov, drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a na 3. i 4. pozycji uplasowali się odpowiednio Piotr Żyła i Kamil Stoch. Dobrze w trakcie sezonu spisali się pozostali Polacy. 8. miejsce zajął Dawid Kubacki, 9. Stefan Hula, 11. Jakub Wolny, 15. Maciej Kot, 63. Tomasz Pilch, 65. Przemysław Kantyka, 71. Aleksander Zniszczoł i 77. Andrzej Stękała. Wśród kobiet triumfowała Japonka Sara Takanashi.

Nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna w Pucharze Narodów. Z dorobkiem 1925 pkt. wyprzedziliśmy Japonię o 577 pkt. i Niemców o 691 pkt. Na skoki kibice będą musieli poczekać do 16 listopada, albowiem wtedy w Wiśle odbędą się kwalifikacje w przeddzień inauguracji Pucharu Świata.