Eurocup: Waleczna Arka Gdynia nie sprostowała Lokomotivowi Kubań

gdynia arka
sport.trojmiasto.pl

Arka Gdynia rozpoczęła tegoroczny udział w Eurocup od porażki. W 2. co do ważności Europejskich rozgrywkach podejmowali Rosyjski Lokomotiv Kubań. Goście zwyciężyli 80:73.

Do połowy Arkowcy niespodziewanie wygrywali 32:31. Początek drugiej części meczu również był wyrównany. Lokomotiv wyszedł na 2-punktowe prowadzenie, ale za niedługo Gdynianie mieli oczko więcej. Podczas wyniku 43:41 Rosjanie zanotowali 9-punktową serię, ale trafienie za 3 Arki sprawiło, iż Polacy przegrywali tylko 46:49. Rywale grali jednak skuteczniej i po 3. kwarcie prowadzili 57:48.

Na kilka minut przed końcem meczu widniał wynik 60:72. W tym momencie Lokomotiv popełnił kilka karygodnych błędów w rozegraniu, dzięki czemu Arka zbliżyła się na 4 punkty, ku uciesze Gdyńskiej publiczności. Niestety w końcówce sami nie stronili od błędów i ulegli 73:80.