MŚ w Innsbrucku: Laura Stigger i Remco Evenepoel najlepsi wśród juniorów, słaba postawa Polaków

evenepoel remco
www.hbvl.be

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Austriaczka Laura Stigger wśród kobiet i Belg Remco Evenepoel wśród mężczyzn zdobyli złote medale, podczas wyścigów ze startu wspólnego juniorów na kolarskim czempionacie w Austriackim Innsbrucku. Najlepiej z naszej reprezentacji spisała się 17. Marta Jaskulska, a wśród mężczyzn 82. Dominik Górak. 

Panie miały do przejechania 70.8 km. Po kilku ucieczkach, na koniec wyklarowała się 4-osobowa grupa, z której najlepiej finiszowała Laura Stigger. Srebro wywalczyła Francuzka Marie le Net, a brąz Simone Boilard z Kanady. Marta Jaskulska straciła do nich 1:57 min. i zajęła 17. miejsce. Dominika Włodarczyk była 70, Natalia Szymczyk 86. a Paulina Pastuszek 91.

W męskiej rywalizacji po złocie jazdy indywidualnej na czas, drugi triumf zaliczył Belg Remco Evenepoel, który dojechał do mety sam z przewagą aż 1:25 min. nad kolejnym zawodnikiem. Był nim Niemiec Marius Mayrhofer. Trzeci dojechał Włoch Alessandro Fancellu. Najlepszy z biało-czerwonych Dominik Górak stracił do triumfatora aż 25:10 min. co dało mu 82. miejsce. Lokatę niżej finiszował Damian Bieniek.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*