MŚ w Innsbrucku: Rohan Dennis zwycięzcą, Michał Kwiatkowski tuż za podium

dennis rohan
cyclingnews.com

Australijczyk Rohan Dennis wywalczył złoty medal, podczas jazdy indywidualnej na czas mistrzostw świata odbywających się w Austriackim Innsbrucku. Na podium stanęli też Holender Tom Dumoulin oraz Belg Victor Campenaerts. Lepszy z Polaków Michał Kwiatkowski zajął pechowe 4. miejsce.

Zawodnicy mieli do przejechania 52,5 km. z Rattenbergu do Innsbrucku. Największą przeszkodą był podjazd znajdujący się niespełna 20 km. przed metą. Jako 1. wystartował i ukończył zmagania Holender Wilco Kelderman z czasem 1:07:23.66 godz. Przez jakiś czas siedział na fotelu lidera, ale ostatecznie dało mu to 16. miejsce. Wyprzedził go Czech Jan Barta lepszy o 12.94 sek. i zajął pozycję 14. W najlepszej dziesiątce znalazł się Duńczyk Martin Toft Madsen. Jego wynik to 1:06:25.96 godz.

Pierwszy z Polaków do mety dotarł Maciej Bodnar. Stracił do Madsena, który prowadził w tamtym momencie 59.08 sek. i zakończył swój udział na pozytywnym 17. miejscu. Na 1. lokatę wskoczył Nowozelandczyk Patrick Bevin, który przejechał trasę w czasie 1:05:37.35 godz. Zajął pozycję 8. O 3 lokaty wyżej sklasyfikowano Nelsona Oliveire. Portugalczyk wygrał z Nowozelandczykiem o 20,44 sek.

Michał Kwiatkowski dojechał w czasie 1:05:07.15 godz. co dało mu prowadzenie, ale tylko chwilowe. Wyprzedziło go trzech kolarzy, więc do szczęścia zabrakło niewiele. Pierwszym z nich był lepszy o 42.96 sek. Belg Victor Campenaerts. Zdobył brązowy medal, albowiem genialnie pojechał Australijczyk Rohan Dennis. Wynik 1:03:02.57 godz. pozwolił mu cieszyć się ze złota. Rozdzielił ich Holender Tom Dumoulin.