LM: Wisła Płock wciąż niepokonana!

wisła płock
sportowefakty.pl

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo, tak przedstawia się bilans meczów Orlen Wisły Płock w fazie grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów. Dziś u siebie rozbili mistrzów Finlandii Riihimaen Cocks 34:18.

Spotkanie było wyrównane tylko przez pierwsze 10 minut. Później szczypiorniści z Płocka objęli prowadzenie 9:5, które podwyższyli do 8 goli przewagi. Na przerwę zeszli prowadząc 16:10.

Potem było jeszcze lepiej. Rozluźnieni Wiślacy kontrolowali przebieg spotkania, zaliczając kilka serii bramkowych. Najlepszym strzelcem okazał się Jose De Toledo, który zaliczył 8 trafień. Mecz zakończył się wynikiem 34:18.

Wisła Płock prowadzi w tabeli grupy D z dorobkiem kompletu 6 punktów po 3 meczach. W następnej kolejce zmierzą się z niepokonanym Hiszpańskim zespołem Ademar, który jednak stracił oczko remisując jeden mecz. Do 1/16 finału awansują 2 najlepsze kluby.