Mistrzostwa Świata w Innsbrucku: Rozemarijn Ammerlaan z tytułem, Marta Jaskulska w dziesiątce

ammerlaan rozemarijn
twitter.com

Pierwsza indywidualna konkurencja kolarskich Mistrzostw Świata zakończyła się złotem dla Holandii. Jazdę na czas juniorek wygrała Rozemarijn Ammerlaan. Na podium stanęły również Włoszka Camilla Alessio i Brytyjka Elynor Brackstedt. Jedyna Polka w stawce Marta Jaskulska osiągnęła 9. rezultat.

Jako pierwsza na mecie zameldowała się reprezentantka Włoch Camilla Alessio, która mimo iż nie wystartowała najwcześniej, to wyprzedziła kolarkę startującą 1,5 min. przed nią. Ukończyła niespełna 20-kilometrową trasę z Wattens do Innsbrucku w czasie 27:09.75 min. Wyprzedzić zdołała ją tylko Rozemarijn Ammerlaan z Holandii, lepsza o 6.8 sek. Trzeci rezultat wykręciła Brytyjka Elynor Backstedt.

Marta Jaskulska straciła do zwyciężczyni 28.24 sek. co pozwoliło jej zająć przyzwoite 9. miejsce. Dziś rywalizować będą mężczyźni w kategorii u-23. Zobaczymy tam Filipa Maciejuka.