Vuelta a Espana: Alejandro Valverde zwycięzcą ósmego etapu, Polacy w peletonie

alejandro valverde
https://commons.wikimedia.org

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Hiszpan Alejandro Valverde wygrał ósmy etap rodzinnego touru z Linares do Almaden. Lepszy z Polaków Michał Kwiatkowski zajął 14. miejsce. 

Zawodnicy mieli do przejechania niespełna 200 km. Na ucieczkę zdecydowali się Portugalczyk Tiago Machado z Hiszpańskim duetem Jorge Cubero i Hectorem Saezem. Sześć kilometrów przed metą peleton złapał ostatniego z uciekających i walka rozgrywała się w sprincie. Wygrał Alejandro Valverde, drugi był Słowak Peter Sagan, który musiał zmieniać koło w trakcie etapu, a 3. Holender Danny Van Poppel. Żadnych strat nie zanotowali 14. Michał Kwiatkowski i 24. Rafał Majka.

W generalce prowadzi Francuz Rudy Molard, drugi jest Valverde, a 3. Niemiec Emanuel Buchmann. Michał Kwiatkowski zajmuje 7.miejsce (+1:06 min), a Rafał Majka 21. (+4:28 min).

W klasyfikacji punktowej na czele jest Valverde przed Saganem i Kwiatkowskim. Polak traci do lidera 26, a do wicelidera 13 pkt.

Wśród górali najlepszy jest Hiszpan Luis Angel Mate, 2. pozycję zajmuje Francuz Pierre Rolland, a 3. Amerykanin Ben King. Kwiatkowski zajmuje 20. miejsce. Najlepszą drużyną jest Astana Pro Team.

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*