BinckBank tour: Van Der Hoorn triumfatorem trzeciego etapu

Van der hoorn taco
cyclingnews.com

Holender Van Der Hoorn okazał się najlepszy na 3. etapie BinckBank tour. Lepszy z Polaków Maciej Bodnar zajął 67. miejsce.

Zawodnicy przejechali prawie 175 km. z Aalter do Antwerpen. Mimo płaskiego profilu trasy na mecie pojawili się z różnicami czasowymi. Trzy sekundy za wygrywającym Van Der Hoornem dojechał Belg Maximie Vantomme. Trzecie miejsce zajął jego rodak Sean de Bie. 67. Maciej Bodnar stracił do zwycięzcy 1:11 min. a 105. Łukasz Wiśniowski ponad 2 minuty.

Liderem klasyfikacji generalnej został Słoweniec Matej Mohoric. Na 2. pozycję awansował Sean de Bie, tracący tylko sekundę. Spadek z 1. miejsca na 3. zanotował Szwajcar Stefan Kung. Maciej Bodnar jest 13. a Łukasz Wiśniowski 87.

W klasyfikacji punktowej przoduje Holender Fabio Jakobsen. Drugi jest Kung, a 3. Taco Van Der Hoorn. Maciej Bodnar jest 23.

Najlepszą drużyną jest BMC Racing Team przed Teamem Sunweb i Quick Step-Floors.