MICHAŁ KWIATKOWSKI WYGRYWA TOUR DE POLOGNE!!!

Michał Kwiatkowski
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Cóż to był za kapitalny wyścig w wykonaniu polskiego kolarza! Cztery lata po triumfie Rafała Majki na polskiej ziemi w jego ślady poszedł Michał Kwiatkowski, który w fenomenalnym stylu wygrał kolarski Tour de Pologne. Do ostatniej chwili drżeliśmy o to, czy ,,Kwiato” wygra, ale kolarz zachował zimną krew i stanął na najwyższym stopniu podium! 

Michał Kwiatkowski wygrał aż dwa z siedmiu etapów kolarskiego wyścigu. Do samego końca Polak kontrolował sytuację, choć podczas ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej robiło się gorąco. Do ataku po triumf zebrał się Simon Yates, który położył wszystko na jedną kartę i gnał do mety. Liczyliśmy sekundy do samego końca, ale zimna głowa naszego kolarza sprawiła, że choć Yates wygrał etap, to nasz ,,Kwiato” idealnie wszystko obliczył i to on został tegorocznym zwycięzcą. Zwyciężył o 16 sekund!

Ostatni etap dla Michała to były ogromne katusze, gdyż nie jest on typowym ,,góralem” a trasa w Bukowinie Tatrzańskiej była stricte górska. Mimo to kolarz z grupy Sky świetnie sobie z tym poradził, głównie dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu oraz zespołowej pracy całego Teamu Sky. Wielu określa obecnie cały zespół jako jeden z najlepiej zorganizowanych ekip kolarskich. I teraz już wiemy dlaczego! Wszyscy jechali dla lidera, czyli Michała, któremu nikt nie był w stanie zagrozić, ponieważ jego koledzy świetnie odpierali każdy atak.

Jubileuszowa 75. edycja kolarskiego Tour de Pologne dobiegła końca. Był to dla nas jeden z najpiękniejszych siedemdziesięciu pięciu wyścigów w historii startów, gdyż na najwyższym stopniu podium stanął polski kolarz, który zwycięstwo wywalczył w pięknym stylu. Nie zabrakło dramatycznych chwil, kiedy już przegrywał z Yatesem, jednak doping rodaków poniósł Polaka na najwyższy stopień podium.

Teraz pozostaje nam trzyma kciuki za wysoką formę Michała Kwiatkowskiego podczas zaczynającego się wkrótce wyścigu Vuelta a Espana, a przede wszystkim na wrześniowych mistrzostwach świata.


  • Źródło: własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*