NIE ŻYJE ZBIGNIEW RUSEK. MIAŁ 79 LAT

Siatkówka
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Ogromny smutek i żal w siatkarskiej rodzinie, której grono ponownie się zawężyło… Dziś odszedł wybitny zawodnik, reprezentant Polski  oraz wieloletni trener i działacz – Zbigniew Rusek. 

Polska siatkówka poniosła kolejną niepowetowaną stratę. Śmierć Ruska oznacza utratę człowieka, który całe swoje życie oddał siatkówce, która była ,,jego największą miłością”. Wykazywał się ogromną wiedzą oraz sportową intuicją, którą posiadają nieliczni. Był to człowiek bardzo serdeczny i pogodny do końca swoich dni. Nigdy nie odmówił nikomu pomocy; nie zabrakło mu dla nikogo ludzkiej życzliwości.

Zbigniew Rusek to siedmiokrotny mistrz Polski oraz 129-krotny reprezentant kraju, z którym zdobył brązowy medal na Letniej Uniwersjadzie w 1959 roku. Gra w narodowej reprezentacji była dla niego wielką dumą, a biało-czerwoną koszulkę zakładał zawsze z godnością. Był trenerem i działaczem m.in. szkoleniowcem reprezentacji Francji seniorek (1977-1979). Na świat przyszedł 2 października 1938 roku w Mysłowicach. Po zakończeniu zawodniczej kariery pracował, jako szkoleniowiec polskich i francuskich drużyn klubowych i reprezentacyjnych.


  • Źródło: pzps.pl
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*