Mundial 2018: FRANCUZI MISTRZAMI ŚWIATA!!!

Kylian Mbappe

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji to już historia. Piękna, bogata i zaskakująca historia. W finale mundialu reprezentacja Francji pokonuje reprezentację Chorwacji 4:2 (2:1). Francuzi swoją spokojną grą i drużynowością wywalczyli mistrzostwo świata. Brawa Chorwacjo, wielkie brawa!

Dość spokojny początek spotkania. Żadna z drużyn nie chciała popełnić żadnego błędu, który mógłby ją bardzo dużo kosztować. Jednak to Chorwaci budowali więcej akcji pod bramką rywala. Fantastyczne dośrodkowanie do Perisicia wykonał Ivan Rakitić, jednak ten słabo przyjął sobie piłkę i nacierany przez Umtitiego wypuścił ją za boisko. Popędził Perisić na bramkę rywali, ale jego podanie w ostatniej chwili wybił Umtiti. Świetna akcja Mbappe, który ,,okiwał'” rywali pod bramką, ale jego podanie nie doszło do kolegów. Stały fragmenty gry dla Francuzów – rzut wolny wykonuje Griezmann, a piłkę do bramki główką wybija Mario Mandżukić. FRANCJA, FRANCJA SZALEJE!!! A w Moskwie pada… Rzut wolny dla Chorwacji – uderza Luka Modrić, ale piłkę wybija Lloris.

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu! N’Golo Kante fauluje, Luka Modrić wykonuje stały fragment. Kilka podań w polu karnym, piłkę przejmuje Ivan Perisić, który uderza na bramkę i wyrównuje wynik. ALEŻ EMOCJE! To Chorwacja przejmuje inicjatywę. Więcej akcji dzieje się pod bramką Llorisa. Ivan Perisić trafiony piłkę w rękę. Nestor Pitana rozmawia z arbitrami, ale biegnie osobiście do VAR-u. MAMY KARNY! Podchodzi Griezmann i strzela! FRANCJA ZNÓW NA PROWADZENIU! I już Chorwaci w odpowiedzi, ale broni bramkarz. Trzy rzuty rożne wykonane przez Rakiticia i żaden nie wykorzystany przez Chorwatów. Ucierpiał Umtiti, ale będzie grał dalej. Arbiter dolicza 3 minuty, ale nic nie wydarzyło się. Czas na przerwę.

Chorwacja zaczyna z wysokiego C. Ante Rebić przed szansą na wyrównanie po podaniu od Rakiticia, ale wybija Lloris. W swoim ,,szaleńczym rajdzie” na bramkę popędził Mbappe, ale nie zdołał strzelić po wyższym wyjściu Subasicia. Didier Deschamps decyduje się na zmianę – N’Golo Kante schodzi, a w jego miejsce pojawia się Nzonzi. Jedna lepsza akcja w polu karnym rywali i od razu okupiona bramką – Paul Pogba po podaniu od Griezmanna uderza z lekkiego dystansu i zapewnia Francuzom większy komfort. 3:1!!! Wystarczyło 6 minut, by Francuzi podwyższyli wynik spotkania. Kylian Mbappe strzela na bramkę, Subasić bezradny. CHYBA MAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW! A może nie? Hugo Lloris popełnia kuriozalny błąd. Chcąc wykiwać Mandżukicia, Chorwat przejmuje piłkę i mamy gola.

Zlatko Dalić również zmienia – boisko opuści Ante Rebić a dalej za niego zagra Andrej Kramarić, a w drużynie Francji za Matuidiego pojawia się Corentin Tolisso. Perisić dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę wybijają francuscy obrońcy. CHORWACJA WALCZY! Ale zostało już tylko 15 minut nadziei… Jeszcze zmiana – Olivier Giroud już nic nie strzeli, a w jego wchodzi Fekir, a w drużynie Dalicia – Strinicia zastąpi Marko Pjaca. Czas uciekał, a Chorwaci rozpaczliwie szukali gola. Francuzi już tylko się bronili. Na strzał z dystansu decyduje się Ivan Rakitić, ale uderza wysoko nad poprzeczką. Nestor Pitana dolicza 5 minut. Jeszcze popędzili Mbappe i Pogba na bramkę Subasicia, ale nie dali rady podwyższyć wyniku. Nic się już nie zmieni. FRANCJA SIĘ CIESZY, FRANCJA SZALEJE, ALE BRAWA NALEŻĄ SIĘ RÓWNIEŻ CHORWATOM!!!

• Źródło: własne