ZNAMY NOWEGO SELEKCJONERA!!! Z Wisły Płock na trenera reprezentacji! Któż to taki?

Jerzy Brzęczek
Foto: reuters

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie – nowym trenerem reprezentacji Polski a tym samym następcą Adama Nawałki został JERZY BRZĘCZEK! 47-letni szkoleniowiec odchodzi z Wisły Płock i od 1 sierpnia będzie pełnił rolę trenera reprezentacji Polski. 

,,Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski” – czytamy w komunikacie na Łączy nas Piłka.

Swój potencjał trenerski Brzęczek będzie mógł pokazać już 7 września podczas spotkania z reprezentacją Włoch z racji 1. kolejki Ligi Narodów. Polscy piłkarze cztery dni później zmierzą się w starciu towarzyskim z Irlandią. Nowy szkoleniowiec będzie mógł zadebiutować w roli selekcjonera biało-czerwonych z wysokiego C, gdyż rywale będą dość wymagający. Pierwsze powołania zostaną wysłane pod koniec sierpnia. Będą zaskoczenia? Czas pokaże.

Kim jest trener Brzęczek? Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Rakowie Częstochowa. w kolejnych latach występował m.in. w Lechu Poznań, Górniku Zabrze oraz licznych austriackich zespołach. Austria stała się jego drugim domem, w którym spędził liczne lata swej kariery. Na koniec powrócił do Polski, gdzie grał w Lechu oraz Polonii Bytom, w której pełnił również rolę asystenta trenera Marka Motyki, który zaszczepił w nim trenerski kunszt. Ma również osiągnięcia kadrowe. Poprowadził naszą reprezentację młodzieżową do srebrnego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992) będąc kapitanem tego zespołu. W seniorskiej kadrze rozegrał 42 spotkania oraz również był kapitanem drużyny. Niestety, na większe sukcesy nie mógł liczyć, gdyż na mistrzostwa świata w 1994 roku i Euro w 1996 roku Polacy się nie zakwalifikowali. Warto wspomnieć o tym, ze na kapitana Tirolu wybrał go sam Joachim Loew, który wówczas prowadził ten zespół.

W swojej krótkiej dotychczas karierze trenerskiej Brzęczek był pierwszym trenerem zaledwie czterech zespołów. Były to: Raków Częstochowa (85 meczów), Lechia Gdańsk (30 meczów), GKS Katowice (56 meczów) oraz Wisła Płock (38 meczów). Prywatnie jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego.

To człowiek z wielkim charakterem oraz silną osobowością. Nigdy nie boi się wyzwań, a kiedy trzeba potrafi nieźle nakrzyczeć na swoich zawodników. To dobry lider, który dla swoich podopiecznych zawsze był wzorem do naśladowania. Jak mówią o nim inni?

,,To świetny trener, z wielką klasą. Zasłużył na to, by objąć reprezentację, bo na pewno ma do tego predyspozycje. To jeden z najlepszych polskich szkoleniowców. (…) Ma umiejętność motywowania zawodników, potrafi odnaleźć się niemal w każdej sytuacji. (…) Brzęczek potrafi rozmawiać z zawodnikami, wyciągać z nich jak najlepsze rzeczy” – mówi Damian Szymański, zawodnik Wisły Płock.

,,Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner. (…) Do tego charakter, i co dla mnie ważne – ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór” – komentuje Zbigniew Boniek.

,,Autorytetu na pewno mu nie zabraknie. A wierzę, że wiedzy i umiejętności też nie. (…) Muszę powiedzieć, że nikt nigdy nawet nie pisnął przeciw niemu, nikt nie powiedział, że Jurek jest nie w porządku, że się nie nadaje. (…) Jurek to fantastyczny facet, który od zawsze miał predyspozycje do bycia trenerem. I to takim, za którym pójdą zawodnicy. „ – dodaje bramkarz olimpijskiej kadry z Barcelony Aleksander Kłak.

,,To trener, który potrafi odnaleźć się w trudnych sytuacjach, nie traci zimnej krwi. Zawsze potrafi zmotywować swoich zawodników, dotrzeć do nich, wstrząsnąć nimi. (…) Wystarczy spojrzeć na to, co zrobił z Wisłą Płock. Jego wyniki w ostatnim sezonie, to naprawdę wyczyn” – wyznaje były piłkarz Wisły Płock – Seweryn Kiełpin.

Te wszystkie słowa brzmią optymistycznie. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Panu Jurkowi powodzenia, dobrych wyborów oraz sukcesów, na które z utęsknieniem czekamy.


  • Źródło: własne/cytaty (sport.pl)
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*