Mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Gyor: Srebro i brąz dla Polski ostatniego dnia

lekkoatletyka
sportowywalcz.pl

Dwa medale zdobyli Polscy lekkoatleci ostatniego dnia ME juniorów w Węgierskim Gyor. Brąz udało się wywalczyć Klaudii Kazimierskiej, a srebro męskiej sztafecie.

Złoto w rzucie oszczepem kobiet uzyskała Białorusinka Aliaksandra Konshyna z wynikiem 56.71 m. Drugie miejsce zajęła gorsza o 0,43 m. Turczynka Hanci Munevver, a 3. Estonka Tugi Gedly. Małgorzata Maślak rzuciła 48.97 m. co wystarczyło na 10. pozycję.

Mistrzem na 800 metrów mężczyzn został Brytyjczyk Max Burgin. Za nim dobiegli Hiszpan Eric Guzman i Portugalczyk Joao Miguel Peixoto. Adam Masaczyński zajął 6. pozycję, a Jakub Augustyniak dobiegł bezpośrednio za nim.

Wiele radości dała nam Klaudia Kazimierska na 1500 m. Polka przez długi czas biegła 2. za Irlandką Sarah Healy, ostatecznie jednak zajęła 3. miejsce. Za Irlandką zameldowała się Brytyjka Emily Williams, która wyprzedziła naszą zawodniczkę około 100 metrów przed metą.

Złoto dla Francji wywalczył w biegu na 2000 m. z przeszkodami Baptiste Guyon. Srebro zdobył Pol Oriach z Hiszpanii, a brąz Portugalczyk Etson Barros. Adam Kołodziej był 11. a Adam Kasprowicz 13.

Najlepszą skoczkinią wzwyż okazała się Ukrainka Yaroslava Mahuchkich. Druga była Finka Jessica Kahara, a 3. Maria Kochanova reprezentująca federację Europejską. Wiktoria Miąso z rezultatem 1.79 m. została sklasyfikowana na 6. miejscu.

Drugą pozycję zajęła sztafeta 100 m. 200 m. 300 m. 400 m. w składzie Rafał Łupiński, Adam Łukomski, Jakub Pająk, Mikołaj Kotyra. Złoto wywalczyli Turcy, a brąz Chorwaci.

Klasyfikację medalową wygrali Brytyjczycy. Polacy z dorobkiem złota, srebra i 4 brązowych medali zajęli 13. miejsce.