Mundial 2018: Spokojnie, do przodu, pierwszy raz na zero z tyłu – Anglia w półfinale!!!

Harry Maguire

Szwedzi nie zdołali strzelić nawet jednego gola w starciu z dobrze zgraną drużyną jaką jest Anglia. Podopieczni Jane Anderssona przegrali 2:0 (1:0) w trzecim ćwierćfinale mistrzostw świata rozgrywanych na rosyjskich boiskach. Ale walki nikt nie może im odmówić!

Początek spotkania przebiegał dość spokojnie. Obie drużyny chciały konsekwentnie i skrupulatnie zbudował akcję dającą prowadzenie. Nikt nie chciał popełnić błędu już na starcie. Szwedzi świetnie się bronili i czekali na kontratak, a Anglicy dobrze atakowali. Świetną akcję zainaugurował Sterling, który ,,wyłożył” prostopadłe podanie do Kane. Ten pewnie oddał strzał z 17. metra, jednak minimalnie obok bramki. Trippier zagrywa podaniem w pole karne, ale atak udaremnił Robin Olsen. Marcus Berg  świetnej okazji na otworzenie wyniku, ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną.

Do wyjścia na prowadzenie Anglikom wystarczyło 30. minut spotkania. Trippier wykonał wysokie dośrodkowanie w pole karne, jednak wybijają piłkę obrońcy. Rzut rożny wykonał Ashley Young, którego podanie wykorzystał Maguire wyskakując najwyżej i wbijając piłkę do bramki. ANGLIA NA PROWADZENIU! Koncert Sterliga – najpierw sędzia odgwizduje spalonego, a później napastnik kiwał się w polu karnym, lecz piłkę wybija jeden z obrońców. Kuipers kończy pierwszą połowę.

Szwedzi nie mają nic do stracenia i już na początku drugiej połowy Jordan Pickford musiał ratować swoją drużynę broniąc uderzenie głową Berga. Jedna bramka podopiecznym Garetha Southgate’a zdecydowanie nie wystarcza i szukają swoich szans pod bramką Olsena – bardzo aktywnie spisywał się Sterling, Trippier i Lingard. Ten drugi dośrodkowuje w pole karne, gdzie w dobrym miejscu znalazł się Dele Ali, który uderzył głową do szwedzkiej bramki pokonując bramkarza. SZWECJA POD ŚCIANĄ! Cóż w swojej bramce wyprawia dziś Jordan Pickford! Anglik ponownie uratował skórę swoim kolegom, którzy pogubili się w defensywie przy strzale Viktora Cleaessona.

Janne Anderson decyduje się na zmiany – bezproduktywnego dziś Ole Toivonena zastąpi John Guidetti, a w miejsce Emila Forsberga pojawi się Martin Olsson. Może zmiany dadzą Szwedom nadzieję na awans. Znów kapitalnie broni Pickford, który znów musiał ratować swój zespół po strzale Berga. Zmienia również angielski szkoleniowiec – Dele Alliego zastąpi Fabian Delph, a za Jordana Hendersona dalej zagra Eric Dier. Emil Krafth brutalnie sfaulowany zwija się z bólu na boisku. Coś obrońca wstał i miał się dobrze, szkoleniowiec postanowił go zmienić i w jego miejsce pojawił się Pontus Jansson. Jeszcze rzut wolny dla Szwecji – Augustinsson uderza wysoko nad bramką. minuty uciekają – Sterlinga zmienia Rashford, a Kuipers kończy spotkanie. ANGLIA W PÓŁFINALE! PIERWSZY RAZ NA MUNDIALU NIE TRACĄC BRAMKI W SPOTKANIU! WIELKIE BRAWA DLA SZWEDÓW ZA WALKĘ!

• Źródło: własne