Mundial 2018: Courtois wyeliminował Brazylię! Kapitalny mecz bramkarza i Belgia w półfinale!

Neymar & Philippe Coutinho

W drugim meczu ćwierćfinałowym piłkarskich mistrzostw świata w Rosji Brazylijczycy przegrywają z reprezentacją Belgii 2:1 (2:0). To ogromna niespodzianka i duże zaskoczenie. Belgia powalczy w półfinale, a Brazylijczycy wracają do domu.

Ależ uderzył Kevin de Bruyne! Pierwsza akcja i Belgowie prawie wyszli na prowadzenie, lecz piłka przelatuje obok lewego słupka. To będzie dobre spotkanie! Marcelo walczył z jednym z obrońców w narożniku i w ostateczności wywalczył rzut rożny. Dośrodkowuje Neymar, a piłkę pechowo w słupek posyła Miranda. Z trudem złapał ją Courtois. Chwilę później na strzał zdecydował się Nacer Chadli, jednak uderza obok bramki. Cóż za szaleńcze tempo narzuciły obie drużyny! Mamy 14. minutę spotkania, rzut rożny wykonuje Chadli. Fernandinho pechowo uderza piłkę, która rykoszetem wpada do bramki Alissona. BELGIA PROWADZI!!! Kapitalny strzał oddaje Marcelo, jednak pewnie broni belgijski bramkarz.

Świetną akcję rozpoczął Romelu Lukaku swoim rajdem przez całe boisko. Belg przepychał się z rywalami ostatkami sił i podał piłkę do Kevina de Bryune. Ten uderzył piekielnie mocno zza linii pola karnego i pewnie trafił do bramki. Alisson był bezradny. MAMY JUŻ 2:0!!! Marcelo dośrodkowuje w pole karne, jednak Gabierl Jesus ,,główkuje” obok bramki. Belgijski bramkarz nabija sobie statystyki! Kapitalnie broni świetne uderzenie Philippe Coutinho. De Bruyne uderza z rzutu wolnego na bramkę Alissona – bramkarz szczęśliwie wybija. Arbiter kończy pierwszą połowę.

Adenor Leonardo Bacchi (Tite) nie czeka ani chwili dłużej i na drugą połowę w miejsce Williana pojawił się Roberto Firmino. Lukaku przed szansą na dobycie kolejnej bramki, ale tuż przed wykonaniem strzału powstrzymał go Miranda. Brazylijczycy znacznie przyspieszają grę, bo mają do odrobienia aż dwie bramki i to tylko aby wyrównać. Gabriel Jesus schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Douglas Costa. Szybka kontra podopiecznych Roberto Martineza – strzela Eden Hazard, lecz obok bramki. Canarinhos się spieszą, półfinał powoli się od nich oddalał. Ostatnią zmianę przeprowadza Tite – w miejsce Paulinho pojawia się Renato Augusto.

Ależ strzał oddał Costa, jednak jeszcze lepsza była interwencja belgijskiego bramkarza. W 76. minucie nadzieje brazylijskich fanów i piłkarzy przedłużył Augusto, który wykorzystał kapitalną wrzutkę i pokonał bramkarza. JESZCZE JEDEN GOL! Belgowie tracą siły, a gra toczy się już praktycznie tylko pod bramką reprezentantów Belgii. Kolejna szansa dla Renato Augusto, który uderza z dystansu obok bramki. Zmiany w ekipie Martineza – Nacera Chadliego zmienia Thomas Vermaelen, zaś w miejsce Romelu Lukaku pojawi się Youri Tielmans. Brazylia pod ścianą, Brazylia rozpaczliwie szuka wyrównującej bramki. Arbiter doliczył aż 5 minut. Neymar uderza na bramkę, jednak znów świetnie broni Courtois! KONIEC! BELGIA GRA DALEJ!

• Źródło: własne