ME juniorów młodszych w Gyor: Podsumowanie sesji porannej

lekkoatletyka
sportowywalcz.pl

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

W Węgierskim Gyor rozpoczęły się Mistrzostwa Europy juniorów młodszych, czyli zawodników do 18. roku życia. Pierwszego poranka rozdany został już komplet medali za chód, ale głównie byliśmy świadkami pozytywnych dla Polskiej reprezentacji eliminacji. 

O pechu może mówić Karolina Bomba. Zawodniczka rzucająca młotem zajęła 13. miejsce w eliminacjach. Do awansu zabrakło jej 13 cm. Aleksandra Kufel nie została sklasyfikowana, a wygrała Ukrainka Valeriya Ivanenko z wynikiem 74.36 m.

Rywalizowały także siedmioboistki. Na początek biegały 100 metrów przez płotki. Najlepszy wynik Hiszpanka Maria Vicente. Julia Słocka uzyskała 11. wynik 868 pkt.

Pierwsze medale przypadły paniom rywalizującym w chodzie na 5 km. Najlepsza była Białorusinka Hanna Zubkova, która przeszła dystans w czasie 22:45.47 min. Druga była Greczynka Olga Fiaska, a 3. Simona Bertini z Włoch. Agata Piekarz z czasem 26:12.64 min. zajęła 18. pozycję.

Prowadzenie w siedmioboju po skoku wzwyż utrzymała Maria Vicente, która uzyskała 3. wynik. Wygrała niezrzeszona Vilena Komarova z wynikiem 1.84 m. Julia Słocka skoczyła 1.63 m. i utrzymała 11. miejsce.

Awans do półfinału na 400 metrów uzyskała Kinga Gacka. Przebiegła w czasie 55.83 sek. co było w sumie 13. wynikiem. Najlepsza w 1. rundzie była Barbora Malikova. Czeszka osiągnęła 54.09 sek.

Na 100 metrów w półfinale ujrzymy Rafała Łupińskiego i Szymona Szachniewicza. Najszybszy był Holender Raphael Bouju (10.61 sek.).

W tej samej konkurencji u dziewczyn awansowała do półfinału Pia Skrzyszowska (11.97 sek.). Eliminacje wygrała Cassie Ann Pemeberton z Wielkiej Brytanii.

W finale rzutu oszczepem reprezentował nas będzie 6. Marek Mucha. Wygrał eliminacje Razvan Carare z Rumunii.

Eliminacje pchnięcia kulą wygrał Białorusin Aliaksei Aleksandrovich. Drugie miejsce zajął Piotr Goździewicz, a 3. Wojciech Marok.

o 17:40 rozpocznie się sesja wieczorna.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*