Turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów: Biało-czerwoni rozpoczęli od porażki

polscy siatkarze

Nie najlepiej rozpoczął się turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów dla naszej reprezentacji. Polacy przegrali z Rosjanami 1:3 (18:25, 23:25, 25:22, 17:25).

Już od początku mocne ataki rywali dały im prowadzenie 8:5. Nasi zawodnicy zmniejszyli straty do 2 punktów. Po 2. przerwie technicznej Polacy grali bardzo słabo, Rosjanie uzyskali wynik 23:17 i przewagi nie oddali wygrywając do 18.

Reprezentacja Rosji dobrze zaczęła też 2. seta, gdzie prowadzili 8:7. Powiększyli ją do 3 punktów, a podobnie jak w poprzedniej partii tuż po przerwie było 13:18. Polacy zmniejszyli straty do 2 punktów, ale nie dogonili rywali, którzy wygrali 25:23.

Zdecydowanie lepiej zaczęło się 3. starcie. Nasi zawodnicy na przerwie wygrywali 8:4, ale szybko zostało im tylko oczko przewagi. Na 2. przerwie technicznej było lepiej, albowiem Polacy prowadzili 16:12. Utrzymali taki stan do końca, odrobili straty wygrywając seta 25:22.

Ostatniego seta rywale zaczęli od prowadzenia 6:4. Szybko powiększone zostało do 4 punktów. Nasz trener wziął przerwę przy stanie 10:14, ale to nic nie pomogło Polacy przegrali 17:25, a cały mecz 1:3.

Jutro zmierzymy się z reprezentacją USA. Aby awansować do półfinału trzeba będzie wygrać ten mecz.