Mundial 2018: Żółto-niebieskie szaleństwo! Szwecja gra dalej!

Emil Forsberg

Szwedzi zasilają wybitne grono ćwierćfinalistów mistrzostw świata w Rosji! Podopieczni Janne Andressona wygrywają z reprezentacją Szwajcarii 1:0 (0:0). Szwajcarzy dołączają do wielkich ekip, które nie powalczą w kolejnej fazie rozgrywek.

Mocny początek. Obie drużyny bardzo dobrze weszły w spotkanie, szukając gola od pierwszych minut. Na strzał z dystansu zdecydował się Steven Zuber, jednak piłka w rękach Olsena. Chwilę później dwie szanse miała reprezentacja Szwecji – Berg uderza niecelnie, a Ekdal wysoko nad bramką. BĘDZIE CIEKAWIE! Xherdan Shaqiri dośrodkowuje piłkę do Zubera, a ten uderza nad bramką. Szwajcarzy skrupulatnie budowali swój atak pozycyjny, a podopieczni Janne Anderssona czekali na błąd rywali, by ruszyć z zaskakującą kontrą.

Cóż za strzał Marcusa Berga, ale jeszcze lepsza była w tym wszystkim kapitalna interwencja Yanna Sommera. Strzał na bramkę Olsena z około 30-metrowej odległości oddał Granit Xhaka, jednak uderzył nad poprzeczką. Świetne podanie Zubera do Dzemailiego, ale ten uderza nad bramką. Ależ szanse dla Szwedów! Forsberg wykonuje rzut wolny – piłka obija się od muru i minimalnie mija bramkę. Chwilę później Ekdal dostaje piłkę na nogę, ale zaskoczony sytuacją niecelnie wybija nad bramkę. Nic się już nie wydarzy. Koniec.

Druga połowa przypomina pierwszą. Obie drużyny w ten sam sposób szukały swojej szansy na bramkę. Forsberg faulowany tuż przed polem karnym – rzut wolny z obiecującej odległości. Uderza prosto w mur. Chwile później Szwed się zrekompensował – uderzał w środek bramki Sommer, jednak piłka uderzyła w stopę Manuela Akanjiego, co kompletnie zmyliło bramkarza, a piłka wpadła do bramki. SZWECJA NA PROWADZENIU! Vladimir Petković nie ma już czasu i wprowadza w swojej ekipie następujące zmiany: Zubera zamieni Breel Embolo, a w miejsce Dzemailiego pojawił się Haris Seferović.

Szwajcarzy próbują, Szwajcarzy walczą, Szwajcarzy pod ścianą – Embolo wysoko wyskakuje do dobrego dośrodkowania w pole karne, ale piłkę wybijają obrońcy. Zmienia również szwedzki szkoleniowiec: za Forsberga zagra dalej Martin Olsson, w miejsce Mikaela Lustiga pojawi się Emil Krafth, a Berga zastąpi Isaac Kiese Thelin. Arbiter dolicza trzy minuty i ile się w ciągu nich wydarzyło – kapitalną ,,główkę” Saferovicia wybronił Olsen. Lang fauluje przeciwnika tuż przed polem karnym, arbiter biegnie do VAR-u – NIE MA KARNEGO, LANG Z CZERWONĄ KARTKĄ! Rzut wolny wykonuje Ola Toivonen, ale broni Sommer. KONIEC!

• Źródło: własne