ERA NAWAŁKI TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ!!! Selekcjoner kończy pracę z reprezentacją Polski…

Adam Nawałka
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Przegrał mundial. Nie wytrzymał presji. Popełnił błędy, do których otwarcie się przyznał i wziął za nie odpowiedzialność. Mimo tego i tak jest obwiniany i oskarżany o kompromitację na mistrzostwach. Odchodzi. Nie w świetle sławy, ale warto pamiętać, że to najlepszy selekcjoner od czasów Piechniczka. Panie Adamie, dziękujemy!

Pięć lat pracy Adama Nawałki sprawiło, że Polacy na nowo pokochali piłkę nożną i zaczęli nią żyć. W biało-czerwonych barwach rozegrał aż 50 meczów, z których przegrał zaledwie DZIEWIĘĆ!!! Doprowadził Polaków do ćwierćfinału Euro 2016, w którym przegraliśmy z Portugalią w karnych. Jego drużyna zakwalifikowała się do mistrzostw świata i mistrzostw Europy. A PRZEDE WSZYTSKIM – po raz pierwszy pokonaliśmy Niemców! To najlepszy szkoleniowiec od czasów Antoniego Piechniczka, który Polskę prowadził w latach 1981-1986, czyli w zupełnie innej piłkarskiej epoce.

Objął drużynę jesienią 2013 roku, kiedy nasza reprezentacja przeżywała ogromne załamanie, była w katastrofalnej rozsypce. Wydawało się, że nie da się z tego już podnieść i polski futbol nigdy już nie będzie taki sam. A jednak! Adam Nawałka udowodnił, że można. Swoim perfekcjonizmem i dokładnością poprowadził nasz zespół do wielkich sukcesów, z których jesteśmy ogromnie dumni. Nie wyszedł mu jeden turniej i jest za to skreślony przez większość kraju. Czy słusznie? Uważam, że nie. Bo każdy może popełniać błędy, każdy może się mylić. On wziął za to odpowiedzialność, przyznał się do wszystkiego i wziął to na klatę! CHWAŁA MU ZA TO!

W rankingu FIFA zajmowaliśmy miejsce zbliżające nas do drugiej setki, a nie pierwszej dziesiątki. A z Nawałką nasza kadra znajdowała się w TOP10. Pamiętacie jak wygwizdany był Robert Lewandowski? Właśnie Nawałka zrobił z niego świetnego zawodnika, ukształtował na lidera kadry, bez którego dziś nie wyobrażamy sobie naszej reprezentacji. Ukochanej kadry. I jemu zdarzają się gorsze dni, mecze, turnieje, ale bez niego nasza kadra wygląda dość dziwnie, co nie?

To smutne pożegnanie, bo wraz z jego odejściem kończy się coś, co trwało przez lata i sprawiało, że czuliśmy się dumni z naszej reprezentacji. Właśnie na Stadionie Narodowym fetował swoje największe sukcesy i na tymże stadionie dziś ogłosił, że nie będzie dalej prowadził naszej kadry. Nie wytrzymał ciśnienia, powiedział pas. Pomnika jak Kazimierz Górski nie będzie miał, ale na SZACUNEK ZDECYDOWANIE ZASŁUŻYŁ!!! Dziś podjął męską decyzję, do wszystkiego się przyznał i zacznie nowe życie. A okres spędzony jako selekcjoner polskiej reprezentacji na pewno będzie jednym z najpiękniejszych chwil w jego życiu.

PANIE ADAMIE, PO PROSTU DZIĘKUJEMY! Z CAŁEGO SERCA!


  • Źródło: własne
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*