Turniej Wimbledon: Obronione 6 piłek meczowych i awans Agnieszki Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska

To był szalony mecz. Rozstawiona jako 32. Agnieszka Radwańska podejmował 195. w rankingu Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse. Polka zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:5 w decydującej partii broniąc aż 6 razy piłki meczowe.

Panie grały ze sobą po raz pierwszy. Spotkanie odbyło się na korcie numer 1. czyli drugim co do ważności, po korcie centralnym. Początek był dla Radwańskiej zaskakująco łatwy. Wygrała z wyraźnie nie radzącą sobie z presją Rumunką 5 gemów z rzędu. Rywalka doszła do głosu i wygrała 3 gemy, ale to Krakowianka zwyciężyła w secie 6:3.

W 2. starciu Ruse przełamała Radwańską i objęła prowadzenie 4:1. Uczyniła to po raz kolejny, dzięki czemu była blisko triumfu w secie. Polka odrobiła 1 przełamania, lecz na więcej jej stać nie było i Rumunka wygrała 6:4.

Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był 3. set. Już w 1. gemie Agnieszka Radwańska przełamała rywalkę, ta niestety odpowiedziała tym samym. Do stanu 5:5 obydwie zawodniczki utrzymywały podanie, choć triumf Rumunki był blisko. Aż sześciokrotnie marnowała piłki meczowe. Zemściło się to na niej w końcówce. Nasza najlepsza tenisistka przełamała ją, a następnie wygrała gem serwisowy, seta 7:5 i cały mecz. W kolejnej rundzie zmierzy się z Czeszką Lucie Safarovą.